Proč jsou u nás nejvyšší ceny energií v Evropě?

Přečtení: 5786

Neustále je nám předkládán covid a válka jako viník všeho – ale jaká je realita?

Upřímně říkám, že jsem nikdy nebyl příznivcem pana Xavera, ale toto je tak zásadní příspěvek se dvěma odborníky přes nákupy energií, který je zkrátka potřeba sdílet. (Pro představu, v jakém jsme průšvihu, stačí shlédnout prvních 15 minut.)

Například elektřina z jádra se u nás vyrábí za 0,25 Kč za kWh a ta samá elektřina (nikam neodchází, jen se virtuálně přeprodá do Lipska) a pak se virtuálně kupuje zpět za 8 Kč pro naše lidi. Pro ty stejné lidi, kteří si už jednou zaplatili Temelín ze svých daní a který má být jejich…

Pozor, nejde o nějaké přebytky, to je VEŠKERÁ naše elektřina. Je to stejné, jako byste si sami pěstovali jahody za 0,25, pak šli jednou denně na burzu, tam ty stejné jahody (které mimochodem zůstaly celou dobu doma) virtuálně koupili za 8 kč a pak se vrátili domů a teprve je snědli.
A s plynem je to obdobný podvod a neschopnost.

Covid a válka – pro politiky čistá spása a prázdný bianko šek – je to dokonalý všeobjímající pláštík, pod který se dá skrýt zkrátka vše.
Je potřeba, aby se lidé konečně pod vahou těch lží probudili – NE covid – NE válka – ale jen tato a předchozí vlády neumětelů nebo gaunerů jsou zodpovědné za to, čím si procházíme a co naši zem v následujících měsících a letech ještě čeká.

MOJE KNIHY O SVOBODĚ A DOBĚ, VE KTERÉ ŽIJEME


Animovaný obrázek s efektem bounce
Upozornění na e-mail
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře