Kam že se mají hlásit ty lži a dezinformace?

Přečtení: 17334

Od začátku války na Ukrajině dostáváme různé fotografie, prý nalíčených herců, výbuchů, které jsou ve skutečnosti z jiných válek, maminek, které zemřely po náletu, ale za týden mluví v dalším videu…
Nepřikládal jsem tomu váhu, protože takové věci od nás opravdu nelze ověřit.

Včera ale pořádně vedle šlápla dokonce Česká televize, když zveřejnila fotografii českého domu poničeného tornádem, jako ilustraci války na Ukrajině.

Kdyby to nebylo tak očividné, neozvali se přímo obyvatelé Mikulčic, kde dům z fotografie stojí a nevěnoval se tomu mainstreamový Deník, opět by to jistě zapadlo, jako lež a dezinformace “proruské scény”.

Mluvčí České televize Karolína Blinková uvedla, že šlo o chybu při chystání programu. „Příspěvek o Ukrajině mělo následně nahradit téma pomoci po tornádu,“ vysvětlovala.

Což je evidentně lež, protože v originálním příspěvku nic takového nenásledovalo. (vysílání čas 15:20)

Fotografie byla použita minimálně 30 vteřin, přes polovinu obrazovky jen v tomto pořadu a netuším, kde jinde bylo toto reprízováno.

A divák se může právem ptát, jestli je to “jen” ohromné diletanství, nebo skutečně záměrná manipulace a vrcholek ledovce podobných lží, které mají naši zem jen zatáhnout do cizí války.

Z mé strany nejde samozřejmě o žádné popírání války, která je jistě skutečná a bohužel ji odnášejí opět pouze běžní lidé, ale jde o to, jak a proč se o ní informuje právě tímto způsobem a ještě v takové intenzitě.
Cui bono?11 komentářů “Kam že se mají hlásit ty lži a dezinformace?

  1. Cokoliv, co netvrdí ČT a další kanály, je jasná DEZINFORMACE !!! Mohu uklidnit všechny občany, kteří si nenechávají vymývat mozek, že TREST SMRTI byl u nás naštěstí zrušen !!! A kriminály, kterými nám naše vláda vyhrožuje, jsou docela plné (-: Žijeme v protektorátu !

  2. Měli jsme TV i v ložnici, ta je už odstavená úplně a v obýváku jen na pořady o přírodě a vesmíru. Jiné informace a rozhovory pouze z YouTube.

  3. TV sice mám zapnutou, ale nesleduji žádné zprávy na žádném kanálu – nevěřím nikomu. “Válka je vůl”, jak řekl myslím Švejk, ale toho stresování od začátku covidového šílenství už je přespříliš.
    Raději se podívám na staré pohádky, romantické filmy nebo ZOOM a mohu snadněji usínat.

  4. Hodně lidí vnímá tuto situaci a chování vlady i senátorů jako zradu na našem národu, snahu, ovlivnit mladé lidi lživými informacemi, tak získávat voliče… Stav nouze jim umožňuje vytvářet poškozující rozhodování…atd . atd ..
    Je tady BEZMOC jak zvrátit jejich politické zrůdnosti, které jsou namířené proti VLASTNÍMU LIDU… Mají 108 hlasů ve sněmovně…CO se nechá proti tomu dělat???!!

  5. V ČT jsou líní diletanti, misto aby poslali jednoho reportéra na Ukrajinu, který tam za jeden den nafotí na mobil 1000 fotek hrůz této války, z kterých pak ČT může reportovat celý rok, tak raději se sníží k fake news . Etzler by tam mohl jet, vodka je tam levnější než benzín.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *