Where are the lies and misinformation supposed to go?

Přečtení: 17553

Od začátku války na Ukrajině dostáváme různé fotografie, prý nalíčených herců, výbuchů, které jsou ve skutečnosti z jiných válek, maminek, které zemřely po náletu, ale za týden mluví v dalším videu…
Nepřikládal jsem tomu váhu, protože takové věci od nás opravdu nelze ověřit.

Včera ale pořádně vedle šlápla dokonce Česká televize, když zveřejnila fotografii českého domu poničeného tornádem, jako ilustraci války na Ukrajině.

Kdyby to nebylo tak očividné, neozvali se přímo obyvatelé Mikulčic, kde dům z fotografie stojí a nevěnoval se tomu mainstreamový Deník, opět by to jistě zapadlo, jako lež a dezinformace “proruské scény”.

Mluvčí České televize Karolína Blinková uvedla, že šlo o chybu při chystání programu. „Příspěvek o Ukrajině mělo následně nahradit téma pomoci po tornádu,“ vysvětlovala.

Což je evidentně lež, protože v originálním příspěvku nic takového nenásledovalo. (vysílání čas 15:20)

Fotografie byla použita minimálně 30 vteřin, přes polovinu obrazovky jen v tomto pořadu a netuším, kde jinde bylo toto reprízováno.

A divák se může právem ptát, jestli je to “jen” ohromné diletanství, nebo skutečně záměrná manipulace a vrcholek ledovce podobných lží, které mají naši zem jen zatáhnout do cizí války.

Z mé strany nejde samozřejmě o žádné popírání války, která je jistě skutečná a bohužel ji odnášejí opět pouze běžní lidé, ale jde o to, jak a proč se o ní informuje právě tímto způsobem a ještě v takové intenzitě.
Cui bono?

MY BOOKS ABOUT FREEDOM AND THE TIMES WE LIVE IN


Animated image with bounce effect
Upozornění na e-mail
Upozornit na
guest

11 Comments
Nejnovější
Nejstarší
Inline Feedbacks
View all comments
CZkotas
CZkotas
1 year ago

Hollywood: Utíkají před zlými Rusy
https://hrdinovesteckou.cz/files/1_2903.mp4

Dižen
Dižen
1 year ago

V ČT jsou líní diletanti, misto aby poslali jednoho reportéra na Ukrajinu, který tam za jeden den nafotí na mobil 1000 fotek hrůz této války, z kterých pak ČT může reportovat celý rok, tak raději se sníží k fake news . Etzler by tam mohl jet, vodka je tam levnější než benzín.

Alena Kloudová
Alena Kloudová
1 year ago

Hodně lidí vnímá tuto situaci a chování vlady i senátorů jako zradu na našem národu, snahu, ovlivnit mladé lidi lživými informacemi, tak získávat voliče… Stav nouze jim umožňuje vytvářet poškozující rozhodování…atd . atd ..
Je tady BEZMOC jak zvrátit jejich politické zrůdnosti, které jsou namířené proti VLASTNÍMU LIDU… Mají 108 hlasů ve sněmovně…CO se nechá proti tomu dělat???!!

Věra Martiníková
Věra Martiníková
1 year ago

TV sice mám zapnutou, ale nesleduji žádné zprávy na žádném kanálu – nevěřím nikomu. “Válka je vůl”, jak řekl myslím Švejk, ale toho stresování od začátku covidového šílenství už je přespříliš.
Raději se podívám na staré pohádky, romantické filmy nebo ZOOM a mohu snadněji usínat.

Marta Vokrojová
Marta Vokrojová
1 year ago

Měli jsme TV i v ložnici, ta je už odstavená úplně a v obýváku jen na pořady o přírodě a vesmíru. Jiné informace a rozhovory pouze z YouTube.

Kateřina
Kateřina
1 year ago

Televizi ani v bytě nemám a je mi fajn

Dan
Dan
1 year ago

Hlavně nezapomenout platit koncesionářské poplatky

Pavel
Pavel
1 year ago

Cokoliv, co netvrdí ČT a další kanály, je jasná DEZINFORMACE !!! Mohu uklidnit všechny občany, kteří si nenechávají vymývat mozek, že TREST SMRTI byl u nás naštěstí zrušen !!! A kriminály, kterými nám naše vláda vyhrožuje, jsou docela plné (-: Žijeme v protektorátu !

Neguš
1 year ago

Cožpak je možné vůbec něco ČT věřit ?
Dávno nesleduju,jen pro srovnání, jinak škoda času se ČT zabývat !!

Publisher
1 year ago

No a to jim vůbec nepřidává na důvěře… 😀 Člověk se jen může o to více domnívat co vše je teda jinak… 🙂