Je libo válku? Tiché změny Ústavy a armádních zákonů

Přečtení: 9971

Naprosto opominu prezidentské volební hry, kdo nás jak zatáhne do války a kdo co slibuje. Jisté ale je, že vláda Petra Fialy SKUTEČNĚ chystá rozsáhlé změny v armádních zákonech a dokonce v Ústavě.
Například BEZ schválení Parlamentu by mohla sama Vláda vyslat naše jednotky do zahraničí, nebo souhlasit s pobytem cizích jednotek na našem území.

Tolik k Ústavě – a dále jsou zde změny v jednotlivých zákonech:
Zde jsou ke stažení projednávané varianty změn v zákonech týkajících se obrany, které už vláda schválila k dalšímu projednávání se Sněmovně.

Změn je opravdu hodně, ale asi nezásadnější je přidání bodů c) a d) do odstavce 13.

Operačním nasazením se rozumí 

a) použití ozbrojených sil při obraně České republiky proti vnějšímu napadení, 
b) plnění úkolů ozbrojených sil v prostředí ozbrojeného konfliktu nebo v prostředí ohroženém bojovou činností, 

c) použití ozbrojených sil při jiných závažných situacích ohrožujících bezpečnost České republiky mimo její území, nebo
d) plnění úkolů ozbrojených sil při jiných závažných situacích ohrožujících životy, zdraví, značné majetkové hodnoty nebo životní prostředí.

Tedy, že může být daleko jednodušší nasazení naší armády do zahraničního konfliktu a nebo ji použít jako v bodě d) třeba při pandemii, nebo nějaké “klimatické” krizi…

Velice zajímavý je i paragraf 25.

Výjimky z povinnosti dostavit se k odvodnímu řízení a vykonávat mimořádnou službu mají:

 • poslanci a senátoři Parlamentu,
 • poslanci Evropského parlamentu,
 • členové vlády, soudci Ústavního soudu,
 • prezident, viceprezident a členové Nejvyššího kontrolního úřadu,
 • členové bankovní rady České národní banky,
 • občané ve funkcích s diplomatickými a konzulárními výsadami a imunitami,
 • hejtmani krajů, primátor hlavního města Prahy, ředitelé krajských úřadů a ředitel Magistrátu hlavního města Prahy.

Takže, jak jsem několikrát psal – JEJICH KREV NIKDY NETEČE! Na to prosím nezapomínejte, až se spolu se svými blízkými budete nesmyslně hádat, jestli volit JEJICH Losnu, nebo JEJICH Mažňáka.

Těch změn je samozřejmě ohromná řada. Zvláště přibylo mnoho kapitol o přepravě zbraní po železnici a s tím spojené zákony. Celý text z vyznačenými změnami.

Ale VŠE je samozřejmě – jak říká generál i vláda – poplašná zpráva a hoax a tato zem se na ŽÁDNOU válku vůbec nechystá… A kdo by té špatné komedii nejlépe velel, než generál, že? 😉
Ale mladí svazáci nezapomeňte – v zákopech pak pravděpodobně wifi nebude…

Nevím, jestli je to vlastně vůbec vtipné, co se děje a na základě čeho asi vláda rozhoduje…

Neodpustím si ještě jedno důležité video – výpověď bývalého hlavního vojenského prokurátora. Abyste měli před svým výběrem kompletní obraz “čistého” generála a jak to pravděpodobně je s jeho napojením na sovětské tajné služby a jaká je jeho skutečná vydíratelnost.
A to jak ze strany USA a NATO, tak i ze strany Moskvy.

Velice zajímavá výpověď bývalého hlavního vojenského prokurátora.

Ještě bych přidal link na stránku Ministerstva vnitra, kde jsou ke stažení OFICIÁLNÍ materiály, jak by měla vláda co nejlépe manipulovat veřejností…

EDIT 25.1.2023: Doplním dnešní vyjádření náčelníka generálního štábu pro ČTK.

Pokud by došlo k válce mezi NATO a Ruskem na východním křídle aliance, profesionální armáda by na plnění úkolů nestačila. Stát by tak musel přistoupit minimálně k výběrové mobilizaci, řekl v rozhovoru pro ČTK náčelník generálního štábu Karel Řehka.

Podpořit blog16 komentářů “Je libo válku? Tiché změny Ústavy a armádních zákonů

 1. =MŮJ POHLED NA AKTUÁLNÍ DĚNÍ:=

  A opět, již potřetí, byla Německem oficiálně zahájena světová válka. Německý ministr zahraničí dnes prohlásil, že jsme ve válce s Ruskem!
  Zajímalo by mě, kolik lidí chápe, co to znamená.

  Vojenští experti tvrdí, že některým slíbeným zbraním bude trvat téměř tři roky, než na okrajinu dorazí.
  Je to znamení toho, jak dlouho Západ doufá, že tato válka potrvá?!

  Tanky však nestačí, okrajina, která svou válku prohrává, nyní chce válečné lodě, ponorky a letadla.
  A dostanou je!

  Je to skvělý způsob, jak zabíjet a mrzačit dále lidi a snížit počet obyvatel na světě. Až začnou bomby skutečně létat, budou ONI v bezpečí ve svých podzemních bunkrech a na svých dobře vybavených super-jachtách.

  Věci jdou rychle kupředu..

  Mainstreamová média vám nic z toho co tady čtete, neřeknou. To, co se děje, zakrývají banalitami. ČT/SEZNAM… a zbytek propagandistické mašinérie vám neřekne, že okrajina nyní posílá do války šestnáctileté a staré muže. Neřeknou vám, že gangy shromažďují potravu pro děla. Neřeknou vám, že okrajinští vojáci, nevycvičení pro válku, dezertovali. A po celou dobu je na okrajině ničena infrastruktura.

  Západ umožňuje záměrné ničení okrajiny, protože existuje skrytá agenda a idioti na, kteří mávají nebo nosí okrajinské vlajky, jsou součástí genocidy. NATO samozřejmě ví, že okrajina prohrává, myslím si, že chtějí válku udržet co nejdéle – aby bylo co nejvíce mrtvých. Proto Západ dodává bomby, náboje a tanky – a brzy bude dodávat letadla, válečné lodě a ponorky…

  Nyní, když okrajina válku prohrála, chtějí USA, Británie a EU na Rusko dál tlačit, jak jen to půjde.
  A chtějí třetí světovou válku, aby mohli (nejen) Rusy vyhladit…

  1. + Biden po ranních rozhovorech s evropskými představiteli dnes odpoeldne uvedl mimo jiné toto:
   “Jsme plně, zcela a naprosto jednotní,” řekl “prezident” Joe Biden v krátkém projevu v Bílém domě na začátku tohoto týdne po katastrofálním rozhodnutí. “Dnešní oznámení navazuje na tvrdou práci a odhodlání zemí celého světa. … Právě o to jde – pomoci Ukrajině bránit a chránit ukrajinskou zemi.”
   +:
   “Pro NATO, které bylo založeno jako obranná aliance po druhé světové válce, je dodávka bojových tanků a stovek dalších obrněných vozidel, která je rovněž převáděna na okrajinu, předehrou k tomu, co se rýsuje jako pozemní válka takového rozsahu, jaký Evropa nezažila více než sedm desetiletí. Ačkoli Spojené státy a jejich spojenci trvají na tom, že nemají v úmyslu přímo zasáhnout Rusko, tato rozhodnutí výrazně zvyšují laťku toho, jak daleko jsou ochotni zajít, aby pomohli vytlačit Putinovy síly.”
   +:
   Ruští představitelé se nyní domnívají, že Západ touží po válce v plném rozsahu, která by mohla rychle přerůst v jadernou válku, poté, co dvě nejbohatší země NATO schválily přesun sofistikovaných hlavních bojových tanků s obohacenými střely s ochuzeným uranem na okrajinu, aby je Kyjev údajně mohl použít k protiofenzívě a vytlačit ruskou armádu..
   +:
   Německé ministerstvo obrany uvedlo, že jeho cílem je, aby další tanky byly na bojišti do konce března. To ponechává úzký prostor pro logistiku a výcvik, který by měl začít během několika dní.”

   == Někteří američtí vojenští experti jsou z eskalace nadšeni:
   “Pokud je to pravda, může to být skutečný bod obratu ve válce,” napsal na Twitteru bývalý vrchní velitel spojeneckých sil NATO James Stavridis , admirál amerického námořnictva ve výslužbě. “Dobrá práce, Německo, a ‘Danke Schoen’.”

   Pokud je to pravda, mohlo by se jednat o skutečný bod obratu ve válce. Dobrá práce, Německo, a “Danke Schoen:
   t.co/i9V8ueQ18n
   a:
   twitter.com/stavridisj/status/1617966170396839936

   “Koalice Leopard s partnery zafungovala!” Na Twitteru to napsal i ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov. “Leopardům to na Ukrajině sluší!”

   The Post dodal: “Americký plán počítá s vysláním dostatečného počtu tanků pro jeden ukrajinský prapor, tedy 30, plus jeden pro velení a řízení, řekl Kirby. Administrativa rovněž pošle osm vyprošťovacích obrněných vozidel M88, určených k odtahování a opravám tanků.”

   – Admirál James Stavridis, USN, Ret. (@stavridisj) 24. ledna 2023

   “Koalice Leopard s partnery zafungovala!” Na Twitteru to ve středu napsal i ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov. “Leopardům to na Ukrajině sluší!”

   The Post dodal: “Americký plán počítá s vysláním dostatečného počtu tanků pro jeden ukrajinský prapor, tedy 30, plus jeden pro velení a řízení, řekl Kirby. Administrativa rovněž pošle osm vyprošťovacích obrněných vozidel M88, určených k odtahování a opravám tanků.”

 2. “Málo kdo si uvědomuje, že branná povinnost se podle zákona vztahuje na osoby ve věku 15 až 60 let. Budou muset naše děti odhodit tablety či playstationy a jít bránit zájmy amerických válečných jestřábů napojených na globální finanční elity na úkrajinskou frontu?”
  paralelne.cz/2023/01/26/odzbrojena-armada-aneb-jak-jsme-na-tom-v-pripade-mobilizace-povola-vlada-i-patnactilete/

 3. Doplnil jsem do textu dnešní vyjádření náčelníka generálního štábu pro ČTK!
  “Pokud by došlo k válce mezi NATO a Ruskem na východním křídle aliance, profesionální armáda by na plnění úkolů nestačila. Stát by tak musel přistoupit minimálně k výběrové mobilizaci, řekl v rozhovoru pro ČTK náčelník generálního štábu Karel Řehka.”

  1. Отлично 🙁 “Mobilizovat české občany? K čemu je tedy NATO? Včerejší dezinformace – dnešní informace!”

   + Odvody na vojnu Made in Ukraine:
   t.me/boris_rozhin/76116

   + Tomáš Zdechovský – O cestě na Ukrajinu!!
   pbs.twimg.com/media/FnBqktdWYAEdMos.jpg

   a k tomu dohledal video. Čas je nastaven viz: youtube.com/watch?v=ME2SY8aGF5M&t=223s
   A Zdechovský … = přesnej obraz flanďáka a europoslance, kdo tomuhle nešťastnýmu stvoření může umožňovat pobyt v Bruseli, je mi fakt záhadou.

   + Černochová chce armádní registr branců, stát by sbíral údaje ještě před odvodem:
   idnes.cz/zpravy/domaci/ministerstvo-obrany-udaje-branna-povinnost-rizeni-navrh-zakona.A220801_130002_domaci_lisv

 4. Pavel je guma a zlo.Babiš není o nic lepší.S nimi a hnusem Fialovým je to cesta do pekel.Jen Bůh je cesta.Samson Just TT

 5. Pokud se po prezidentských volbách stane ZELENÁ GUMA na Pražském hradě pro Čechy realitou, což se samozřejmě bez volebního podvodu ( ÚZVK ) – ústřední zmrdí volební komise za pomoci Hewlett Packard ( USA ) neobejde, tak první tisíce blbů- a jiných OVČÍCH pfizer-kovid očkovaných toužících po obdržení armádních povolávacích rozkazech s umístěnkou na UKRAJINĚ, jsou již nyní identifikovány na náměstích jásající nad ZELENOU GUMOU s přesností na 99% pomocí vašich mobilních operátorů k jejichž datům o online- čase a poloze vašeho mobilu má ministerstvo pravdy neomezený přístup až deset let nazpět !!

  Tak jo OVCE, odkryly jste již svou totožnost a pokud je již teď v ( ÚZVK ) – ústřední volební komisi za pomoci Hewlett Packard ( USA ) rozhodnuto, že prezidentské volby vyhraje ZELENÁ GUMA, tak za pár dní vyhlížejte toužebně očekávaný POVOLÁVÁK !!

  A musíte vítat ZELENOU GUMU na náměstích opakovaně, ať na ministerstvu pravdy vědí, že to opravdu chcete, že vám armádním povolávacím rozkazem udělají radost !!

 6. Mobilizujme ukrajinské uprchlíky v Polsku do války, vyzval Polský generál Skrzypczak:
  wpolityce.pl/swiat/630314-gen-skrzypczakczy-zachod-czeka-az-wszyscy-ukraincy-zgina

  Západ by podle vás měl Ukrajinu vojensky podporovat i nadále?
  – Ano, je nutné dodávat Ukrajincům zbraně, ale tato pomoc by již měla mít také zcela jiný charakter. Měli bychom společně s NATO začít cvičit nové formace ukrajinské armády – v Polsku, v Německu, ve Francii. Měli bychom vycvičit ty ukrajinské občany, kteří jsou zde – mobilizovat, vycvičit, jmenovat a poslat na frontu, protože pro Ukrajinu je to stále obtížnější.

  Rozumím vám správně – myslíte si, že v Polsku by měli být mobilizováni a vycvičeni ti Ukrajinci, kteří nyní žijí v naší zemi?
  – A proč ne? Ve Francii jsme v letech 1939 a 1940 postavili armádu z emigrantů a těch, kteří po zářijové porážce uprchli z Polska, čítající 80 000 vojáků. A proč takové ukrajinské jednotky nepostavit v Polsku a neposlat je na frontu? Je to jen otázka mezivládních dohod a lze to udělat, není třeba čekat.
  Pokud jde o ukrajinské občany pobývající v zemích NATO, včetně Polska, ti z nich, kteří chtěli bojovat na frontě, jsou již na Ukrajině.

  – A teď se jich budeme ptát, zda chtějí být vojáky, nebo ne? Je třeba je mobilizovat, povolat do armády a to je vše.

  = DO POSLEDNÍHO.. A PODLE MĚ, TY VÝHODY UKRAJINCŮ ZDE V ČR SKONČÍ STEJNĚ JAKO VÝHODY “OČKOVANÝM” 🙂 UKRAJINCI O TY SVÉ VÝHODY TAKY JEDNOU PŘIJDOU..

  1. Tohle je trefa do černého já našel ještě jinde i tyto další informace-
   ,Představte si, že jste uprchlíci před válkou na Ukrajině, dostanete azyl v zemi EU a když se ukáže, že na Ukrajině hrozí vojenská porážka, tak vás generál hostitelské země chce mobilizovat, navléknout do uniformy a odvést zpátky na Ukrajinu do bojových operací na frontové linii. Ano, přesně k tomu došlo v pondělí v polském deníku wPolityce, kde byl otištěn rozhovor s generálem Waldemarem Skrzypczakem, bývalým velitelem pozemních vojsk polské armády a bývalým zástupcem velitele generálního štábu polské armády. Rusové postupují na celé frontě, obsadili klíčové město Soledar a další klíčové město Seversk zvažuje evakuaci kvůli hrozícímu obklíčení a odříznutí od zásobování.
   Uzavírá se smyčka okolo města Artěmovsk (Bachmut) a po jeho pádu bude hrozit pád celé ukrajinské obrany na Donbasu. Artěmovsk lěží uprostřed ukrajinských opevnění na Donbasu a pokud Ukrajina ztratí toto srdce opevnění na Donbasu, povede to ke kolapsu celé ukrajinské obrany na Donbasu. A co je nejhorší, polský generál narovinu prohlásil, že tomu již nelze zabránit.

 7. Lidi, nenechte se oklamat iluzí, že nějaký člověk bude rozhodovat o vašem životě a jestli do války půjdete nebo ne, to je jen jejich Matrix. Jakmile jde o život volba je vždy, prostě když nechci tak nejdu..

  “Právě teď pracuje termobarika na Slavjanském směru každý den a členové PMC Wagner Group to nazývají “dezinfekcí zákopů” a záběry z dronů vysvětlují, co je tím myšleno. Termobarické rakety vypalují zákopy a tunely zápalným aerosolem a po explozi nastává šokový podtlak, který u člověka způsobuje protržení plic. Voják umírá do 30 sekund na “utopení“, protože jeho plíce se zalijí krví.

  Ukrajinci si před útokem termobariky zacpou ústa a nos v domnění, že tím nedojde k protržení plic při podtlaku po explozi. To je fatální omyl. Podtlak si totiž najde cestu ušima a Eustachovou trubicí do krku, ale při zacpání pusy dojde k roztržení lebky v oblasti uší a středního ucha spojeného s vytržením lebky z atlasu, tedy z místa ukotvení lebky k páteři a k přetržení míchy. Smrt nastává okamžitě. Úder termobarikou dosud žádná osoba nepřežila, žádný takový případ není zdokumentován.”

  Není divu, že se žoldákům ze Západu do takového pekla nechce. Ani za velké peníze. Proto raději posílají zbraně a nechávají (USA) umírat své lokaje. Až do posledního Ukrajince. Az dojdou, tak do posledního slovana.

  Bratrovražedná válka se teprve rozjíždí!

 8. Všichni politici jsou úplně mimo. Proč průměrní, každodenně tvrdě pracující dovolují těmto bláznům, aby si zahrávali s jejich životy? Příklad za všechny: Fiala. Každé slovo, které vypustí z úst, dokazuje, že je to blázen. Jak je možné, že tato osoba ještě něco řídí?! Rozhlédněte se po Fialově administrativě kolem něj. Totéž platí o všech zákoutích celé vlády. Všichni jsou úplně mimo. Už mám těch hlupáků a frajírků dost.

 9. Nemusím nic doplňovat, popsal jste to přesně. Já tady dodám, kdo táhnout “na Rusko” tak ať ví, co ho v reálu čeká – Stovky ukrajinských mrtvol v každé čtvrti v SOLEDAR:
  odysee.com/@RT:fd/gazdiev_soledar_17:e

  Je to márnice – pod širým nebem, naštěstí je zima, tak to tam tak “nehnije”. Ruský masomlejn jede stále na plné obrátky, každou hodinu jsou další a další těla, říká reportér. A pokud někdo, do této války chce, za cizí zájmy s pokračujícícm ničení budoucnosti, tak pro mě za mě.. Protoře, přesně takhle dopadne každý řadový vojáček, který předtím hrál jen počítačové hry. Ať si to ale napřed natrénuje pěkně doma, stačí deset dní s celtou spát venku, nafasovat jen nůž a zapalovač!A dokážete asi odhadnout sami, proč je na seznamkách tolik okrajinek se statusem “rozvedená” … 🙂

  ALE AŤ PŘESTANE NAŠI ZEMI NIČIT, AŤ SI TAM JDE SÁM A NETAHÁ S SEBOU DOLŮ NÁS OSTATNÍ, KTEŘÍ OODMÍTÁME TOTO ŠÍLENÉ DIVADLO! Zkusím to tu dát pro připomenutí, ještě jednou:

  Zapomeňte na tu frašku s politikou, ta nic nevyřeší. Nic z toho, na co se zaměřujeme, nic nevyřeší! Politicky vás z tohoto nikdo nedostane!! Veškerá politika je jen divadlo… veškeré země jsou divadlem. Všechny války jsou vykonstruované… není žádný důvod, aby kdokoliv bojoval s kýmkoliv jiným.
  =!To vše je divadlo, které nás má rozptýlit, aby během toho pokračovali v zavádění totálního systému kontroly!=

 10. “Fiala, autor fašizačních procesů v ČR, od blokací webů až po zmocňovací zákony na posílání českých vojáků do ciziny bez souhlasu parlamentu. Fialova vláda za pouhý rok fašizovala ČR doslova k nepoznání, tohle předtím nikdy nebylo”

  Pavel: “Válka přináší oběti, ale pro mě bude každý padlý hrdinou, ne jen číslem”
  vs Čaputová! viz:
  https://i.imgur.com/SK206Zu.png

  K tomu uhlí je špatný, dřevo je špatný, plyn je špatný, teď už jsou špatný i soláry. Oni fakt chtějí, abychom umrzli. Nebo začali i ze solárů platit obrovské daně. Přečíst stačí jen titulek a je jasno:
  https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/lukas-kovanda-krize-energie-inflace-green-deal-elektrina-nezamestnanost.A230104_155833_ekonomika_mejt?zdroj=vybava_recombee

  Unie řeší tribunál pro putinovské Rusko. Ovšem, na místo toho, aby Unie řešila energetickou krizi, vysokou inflaci, zhoršující se bídu obyvatel EU, nezaměstannost a nízké příjmy a vysoké daně a jiné drobnosti, pro EU nezajímavé, tak řeší velkohubé kraviny.
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/evropsky-parlament-eu-tribunal-valecne-zlociny-rusko-valka-ukrajina.A230117_173705_zahranicni_kha

  Na Ukrajině asi počítají, že válka bude dvacet let, aby jim dorostlo nové maso do mlýnku. Rodit ovšem přijedou sem, k nám a pobírat mateřskou a všechny naše sociální prebendy. Jen nevím, jestli u nás narozené děti cizinců, dostanou automaticky naše občanství:
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-valka-klinika-reprodukcni-medicina-zmrazeni-vajicka-sperma-umele-oplodneni.A230117_154759_zahranicni_dtt
  3 Odpověz

  Soudruzi z MSN si pospíšili podpořit lodičku tzv. “generála” Pavla a vůbec poplivat vše co by nějak souviselo s pozitivitou Ruska.

  Jsem zde nyní ještě lehce v šoku, koukněte do komentářů u tohoto článku. To vypadá naopak, že lidi si začínají uvědomovat, že ta válka hrozí velmi reálně. Volební výsledky o setiny jsou šarádou USA, těm volbám tady nevěřím:
  https://www.novinky.cz/diskuze/zahranicni-zelenskyj-k-padu-vrtulniku-nebyla-to-nestastna-nahoda-ale-valka-40420420

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *