Proč je „zastropování” jen další vládní podvod?

Přečtení: 10086

Jako první je třeba říct, že nejde o žádné zastropování ceny energií, (například nastavením “férového zisku” energetických firem, tak jak je prezentováno vládou) – ale jde čistě o KOMPENZACI pro tyto firmy, které zaplatíme později my všichni, včetně našich dětí, z daní. Jednoduše vláda tedy částku DOPLATÍ z našich peněz do tržní ceny, která může být do budoucna klidně mnohonásobná.
A že se tato ohromná statní “sekera” zaplatí s dividend ČEZu? – jistě, malá část ano, ale peníze budou chybět samozřejmě jinde, protože státní rozpočet se z peněz ČEZu dotuje už dávno…

A samotné „zastropování”?
Strop elektřiny za 6,- Kč  v reálu znamená pro spotřebitele 9-11,- Kč za kWh a plyn za 3,- Kč za kWh je ještě větší marketingový podvod. 
Plyn jsou lidé zvyklí počítat nikoli v kWh ale v m3, které jsou na plynoměru. A zde se dostáváme po „zastropování” minimálně na 32,- Kč za m3 (přitom před rokem byla cena 11 Kč za m3). 
Tedy obojí je i po “zastropování” zhruba 3x dražší, než bylo v roce 2021.

Asi nejlépe si vše poslechněte přímo od odborníka na energetiku – pana Ivana Noveského, kterého, stejně jako další odborníky, kteří tomu skutečně rozumí, opět vláda neposlouchá.

Když jsem toto všechno dnes napsal na Facebook, jedna z reakcí byla: “Dneska je každý chytrák odborník na energetiku…”

Připadá mi, že prožívám déjà vu a vrátil jsem se přesně o dva roky zpět, kdy jsem poprvé na podzim 2020 psal o šílených corona opatřeních a do jakých pekel povedou lockdowny a další nesmyslná opatření a byl jsem pouze zesměšňován.
Dnes se samozřejmě ukazuje, že vše, co jsme ve Zdravém fóru říkali, se vyplnilo do puntíku – a stejně jako byli tehdy (a stále jsou) zesměšňováni lékaři a právníci, kteří říkali pravdu o covidu a očkování, je to dnes ÚPLNĚ stejné s energetiky, nebo bezpečnostními poradci a diplomaty, kteří varují před tím, co naše vláda dělá v souvislosti s energiemi a Ukrajinou.
Jen už to nejsou antivaxeři, ale nově proruští švábové.

Kdo po dvou letech lží médií, předchozí a současné vlády stále věří tomu, co je mu prezentováno, je opravdu ztracen a vy ostatní si prosím vyberte:

Jedna možnost je, neuvěřitelná neschopnost a korupce a to nejen u nás, ale v celé EU a dalších částech světa, a druhá je opravdový záměr – skutečně cílená likvidace rodin a firem a soukromého vlastnictví…

Tu moc nenechat si to líbit a přestat mlčet, ale máte v rukou jen vy lidé – my víc dělat nemůžeme.

MOJE KNIHY O SVOBODĚ A DOBĚ, VE KTERÉ ŽIJEME


Animovaný obrázek s efektem bounce
Upozornění na e-mail
Upozornit na
guest

9 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Ivo Patta
1 rok před

To je pouze vrchol působení ekonomů při řízení státu. Už 30 let nám ekonomové předvádí, že NEUMÍ ŘÍDIT STÁT (přišel na to dokonce A. Babiš: AB 2014: Chci řídit stát jako firmu; AB 2021: Stát není firma). Začalo to V. Klausem v roce 1992, kdy k nám ministr financí a následně premiér profesor ekonomie Klaus prosadil německou daňovou a sociální legislativu … a do tří let jsme začali hromadně vymírat jako Němci (plodnost žen pod 1,3 dítěte/ženu). Podrobnosti v kapitole Holokaust včera a dnes v knize Ekonomům to myslí černobíle (lze vypůjčit v městské knihovně).

Richard
Richard
1 rok před

Kdo má zájem na tom, aby ceny elektřinytak obrovsky stupaly? 2/3 ČEZu vlastní stát, a tak 2/3 z navýšených cen dostane stát v podobě daně z příjmu a dividend. Kdyby stát zastropoval cenu proudu tak, jako na Slovensku, klesly by daňové příjmy státu, a zároveň by poklesly různé dávky pro chudé. Vysvětlení musíme hledat v tom, kdo řídí náš stát. Američtí agenti. Oni potřebují ničit české podniky, zvyšovat ceny a inflaci. Já se divím, že majitelé větších firem něco nedělají. S proudem je to horší, protože ČEZ jim neprodá proud levněji, když na burze dostane víc. Ale plyn levněji jde. Rusáci stále prodávají plyn za původní ceny.

Karel Lang
Karel Lang
1 rok před

Dobrý den,
souhlasím se vším co píšete, jen k tomu výběru na konci – osobně si myslím, že o hlubší záměr na likvidaci rodin, firem a soukromého vlastnictví se nejedná. Nevidím za vším obří plán jednoho člověka nebo skupiny, která tím vším něco sleduje. Tady jde o to podívat se, co vše k tomu konci vede. Když si na papír hodíte pár faktů, dostanete stejný výsledek. Od konce války tu byl relativně klid, na světě se nejlépe uchytila tržní ekonomika. Kdo byl bohatý, chtěl víc, kdo byl mocný chtěl víc. A s rostoucí mocí a penězi se zvětšuje vliv. Tento princip stále platí. Protože byl relativně klid téměř 80 let, bohatí bohatli, skupovali konkurenci, koupili si vliv v politice a dál bohatli. Dnes jsme v situaci, kdy jednotlivé sektory (služby, potravinářství, zdravotnictví, média atd..) ovládá pár monopolů a jejich majitelé mají takovou moc, že zdravé konkurenci neumožní vyrůst. Takže výsledek bude stejný – likvidace soukromého vlastnictví, rodin atd…nastolí se novodobé otroctví. Jen to nebyl záměr, ale nějak to vyplynulo ze situace. Za mě byl lepší komunismus, tam to aspoň každý viděl bez příkras a natvrdo.

Karel Lang
Karel Lang
Odpovědět  Jan Tománek
1 rok před

Pro mě tam rovnítko není. Pokud mluvím o záměru, beru to jako např. dlouhodobé plánování ve firmě. Top management si sedne a naplánuje cíle, kde by chtěli být, prostředky a politiku firmy, jak svých cílů dosáhnout. To se podle mě nestalo. Monopoly vznikly, ale ne na základě plánu. Souhlasím, že výsledek je stejný, ale proces, kterým to prošlo, je jiný. To že je nastavena stejná politika v tolika zemích je jenom důkazem toho, jak velkou může mít monopol moc a jak může moc prorůstat napříč všemi zeměmi. Proč si myslím, že nejde o záměr? Jeden z důvodů je, že takhle dlouhodobě plánovat, když je ve hře tolik proměnných, prostě nelze, to je otázka desetiletí, možná i století a není v moci jednoho člověka/skupiny vše naplánovat, realizovat a kontrolovat…matematik by se mnou souhlasil..:) jinak díky za reakci a přeji pěkný den

Jaan
Jaan
Odpovědět  Jan Tománek
1 rok před

V tomto videu Janis Varoufakis vysvětluje, jak vypadá evropský systém obchodování s energií, že burza není de facto burza a že předmětem podobného “podvodu” jsou občané EU i v jiných zemích.
https://www.youtube.com/watch?v=NicE0-N9ux0&t=2027s

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  Karel Lang
1 rok před

Vše, co se v posledních třech letech děje, je ZÁMĚR. Všechny státy jsou divadlem, veškerá politika je divadlo!

A po kovidím celosvětovém podvodném divadle, nyní za všechnu drahotu může PUTIN! To ON přece kontroluje tržní cenu elektřiny na burze v Lipsku, plynu na burze v Amsterdamu, ropy na burze ve Frankfurtu..
A Putin nutí ČEZ, aby prodával českým domácnostem elektřinu přes burzu v Německu! Jo a ještě Babiš 😀

A pořád, z větší části po třech letech jsou tu lidé, stejní lidé, kteří po tři roky věří všemu, co jim řekne AUTORITA (politik, doktor z televize..co napíše seznam atd.), proč by to přece jinak dělali, přece nemohou lhát. A vše, co nejde ruku k ruce s ofic. narativem, tedy jedinou propagovanou “verzí” pravdy, je LEŽ a KONSPIRACE.

A dalo by se říct, že nejvzácnějším tvorem na Zemi v roce 2022 je čestný člověk v autoritě. Dokonce i Lochnesská příšera a yeti jsou počestnější.

ČR by mohla být v produkci elektřiny nejen soběstačná, ale i nejlevnější, kdyby Fiala byl CHLAP ne sluha, provedl by znárodnění ČEZu ve jménu národní energetické bezpečnosti. Vždyť fialový pokakánek namísto toho svaluje vinu na ruského prezidenta, který má s cenotvorbou ČEZu asi tolik společného jako eskymák s písečnou bouří na Sahaře…

k EU:
Pochybuji, že 1 z 1 000 příznivců EU chápe, proč a jak byla Evropská unie vytvořena – nebo proč vůbec existuje. EU je organizace, která je nejfašističtější organizací, jaká kdy byla vytvořena – a kterou navrhli a vybudovali nacisté.

A o tom, že většina našich politiků je nečestná, nepoctivá, nespolehlivá, arogantní, chamtivá a docela hloupá už asi víme tady všichni. Všechno to jsou pouze loutky, nastrčené všude po světě a je proto úplně jedno, kde zrovna žijete. Rusko to samé..Nebo v něm někdo stále vidí zachránce? Stejní sluhové, ŽÁDNÝ ROZDÍL.

A něco k EU, k evropskému parlamentu – ten může pouze radit a nemá žádnou moc. Slouží pouze k tomu, aby razítkoval rozhodnutí evropských komisařů a jejich podřízených. Poslanci Evropského parlamentu jsou stejně prospěchářští jako ostatní zaměstnanci EU.
A téměř všechny zákony, které EU vytváří (rádi je nazývají “nařízeními”), jsou navrženy tak, aby potlačily podnikatele a zničily malé podniky. =Není to náhoda, je to záměrná politika=

A kolik nadšenců, kteří mávají vlajkami EU, si uvědomuje, že EU vytvořili ti samí lidé, kteří vybudovali Osvětim… EU je o kontrole, nikoli o svobodě, jak si většina lobotomiků stále myslí.

A zajímalo by mě, kolik nadšených celebrit – z nichž některé jsou židovského původu – si uvědomuje, že
=stejní lidé, kteří vybudovali koncentrační tábor Osvětim a vyrobili plyn, jímž bylo zabito několik milionů Židů, vybudovali také EU=

Přemysl Tišer
Přemysl Tišer
Odpovědět  CZkotas
1 rok před

Dobrý den, dovolím si pár oprav. Nikdo nás nenutí prodávat přes Lipskou burzu, obchoduje se i na pražské a jsou tam podobné ceny elektřiny. Důvodem pro vysoké ceny u nás není burza. Ta umožňuje sjednávat obchody s elektřinou efektivněji, než kdyby so obchodníci museli domlouvat ceny napřímo s výrobci a mezi sebou. Metoda peer-to-peer je nákladnější. Důvodem vysoké ceny je chybná energetická politika SRN. My jsme s nimi fyzicky spojení do jedné sítě, proto máme společná trh. Kdybychom spojeni nebyli, nemohli bychom prodávat naše přebytky. Museli bychom elektřinu vyrábět jen pro naši zem. Řada zdrojů by pak byla věčně vypnuta, zapínala by se občas při odběrovém píku. Navíc bychom nemohli vydělávat na prodeji elektřiny do sousedních zemí.

Další věcí je, že většina elektřiny se samo sebou prodává mimo burzu, napřímo. ČEZ se přeci nepřipraví o zisky tím, že elektřinu levně prodá na burze a draho ji nakoupí zpět. To by ho akcionáři hnali. Já také, přišel bych o část budoucího starobního důchodu. Můj fond akcie ČEZu kupuje.

Bohužel to teď nejde jinak, že provést nějakou formu státního zásahu, má-li se udržet sociální smír. Ale každá forma povede buď k nedostatku elektřiny u nás či vysokému vládnímu dluhu nebo k obojímu.

Mimochidem, v Německu dávno bijí ekonomové na poplach zejména kvůli drahému plynu, který Německo kupuje z několika zdrojů včetně cen zvyšujícího Gazpromu. Je to obchodník, jako každý jiný, chce vydělat na růstu ceny plynu ve světě. Ani nebudeme mít levný plyn z Ruska, i kdybychom měli smlouvu napřímo. O moc levnější to nebude.

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  Přemysl Tišer
1 rok před

A nic z toho není náhodné. Vše se děje záměrně. Všechno špatné, co ničí náš svět, je záměrné.
A všechny saknce vůči rusku mají úplně opačný efekt! Drtí celou EU, míříme do záhuby, lidé, kteří se doteď neprobudili, se neprobudí nikdy. Jsou ztraceni: koupeni a připraveni k prodeji do otroctví..
A tady už nejde o nějaké ceny eletkřiny, plynu, vše má daleko hlubší záměr a následky.
A Rusko je stejná loutka jak Okrajina, všechno je to divadlo.

A “Německo je psychopat”- v požadavcích své vlády vůči ostatním zemím.. Německo vede po první a druhé světové válce třetí velkou vlnu zkázy Evropy. A rozdávání peněz může zázračně vyřešit nedostatek energie, hnojiv, kovů, potravin a plynu. Problém tohoto uvažování ovšem spočívá v tom, že i když můžete tisknout peníze, nemůžete tisknout energii. Bez ohledu na to, kolik měny natisknete, energie je stále nedostatek. Už nemá smysl předstírat opak (Fialka, Uršula fon lejno..).
A energetická krize je nyní v celé Evropě tak vážná, že pokud nebudou prosazena přísná omezení, bude mnoho zemí čelit úplnému vyčerpání zdrojů energie a elektřiny ještě před jarem 2023!!

A Německé obce se připravují na temnou zimu výpadků proudu, simulují 400 úmrtí během prvních 96 hodin..

!! A v celé západní Evropě se každým dnem hroutí ocelárny a hutě, které zpracovávají zinek, měď, hliník, mangan a další průmyslové kovy.. !!

A už i Francouzská společnost Reseau de Transport d’Electricite varovala občany, že budou tuto zimu několikrát vyzváni, aby omezili spotřebu elektřiny. Také Finsko varuje občany před nadcházejícími výpadky a vyzývá všechny, aby se připravili.

A vlády budou nadále utrácet peníze jako děti na pouti.
lidé, kteří se doteď neprobudili, se neprobudí nikdy. Jsou ztraceni: koupeni a připraveni k prodeji do otroctví.

A počet úmrtí bude v letech 22-23 vyšší než obvykle – a mnohem vyšší než v letech 20 a 21. Samozřejmě z nadměrného počtu úmrtí bude obviňován ko*kovid, ale každý, kdo má alespoň trochu mozkové tkáně, ví, že úmrtí jsou důsledkem nesmyslných a nebezpečných výluk, neefektivního fungování lékařské péče (podvod s kovidem, falešné PCR testy, bonusy, odměny..), absence služeb (praktického) lékaře a úmrtí primárně způsobených zbytečnými a toxickými injekcemi proti histerickému idiotismu ko*kovid.

A mezitím, pokud se (náhodou) znatelně zvýší platy, ještě více se zvýší úroveň inflace..
A nesmyslná “GREEN” politika znamená, že cena plynu a ropy bude růst a růst, povede to samozřejmě i k růstu cen elektřiny (většina elektřiny v Evropě se vyrábí z fosilních paliv).

A balíček finanční pomoci německé vlády ve výši 65 miliard eur se pokusí částečně kompenzovat vysoké náklady na energie, ale nakonec vláda nemůže tisknout energii. Pokud energie není a rozvodná síť je přetížená, žádné množství peněz světla a teplo znovu nerozsvítí. Německý ekonom Jörg Krämer uvedl, že vládní plán pouze “vytváří iluzi, že velkou část obyvatelstva lze ochránit před důsledky rostoucích cen energie”.

Dodám, že z praktického hlediska je jediným způsobem, jak se nyní ochránit, snížit své dluhy a výdaje a připravit se na jednodušší způsob života. Ale bohužel se obávám, že k žádnému skutečnému odporu nedojde. Kolaborantů je příliš mnoho a nás málo. A nezapomeňte, že nic se neděje náhodou.
A bohužel i příliš mnoho těch, kteří chápou krizi, jíž čelíme, a hrůzy Velkého resetu, mizení hotovosti, nástupu digitálního světa a paradigmatu sociálního kreditu, jen kroutí hlavou, usazují se před TV a nedělají nic, aby to zastavili…