Konec hotovosti?

Přečtení: 2141

Není to tak dávno, co jsem četl text, že v Izraeli zakázali platbu v hotovosti nad 6.000,- šekelů, což je asi 42.500,- korun a že se v případě překročení této částky bude jednat přímo o trestný čin.
U nás je tato hranice denní platby v hotovosti stanovena na 270.000,- korun s tím, že se samozřejmě nejedná o trestný čin, ale maximálně přestupek s pokutou.

Nedávno jsme byli na výletě v Dánsku a Švédsku, kde jsme si hned po příjezdu do země vybrali pár set dánských korun, abychom měli na zmrzlinu.
To jsme ovšem netušili, že málokde – dokonce i ve stáncích se zmrzlinou v parku – vůbec hotovost NEBEROU.

V samoobsluhách jsou skoro všechny pokladny POUZE na platbu kartou a vždy jen jedna, kde berou hotovost.
Aby se zamezilo jakémukoli zbytečnému mezilidskému styku, tak pokladník v supermarketu si ale peníze nevezme. On pouze scanuje zboží za pexisklovou přepážkou a pak prstem ukáže na automat před sebou, kam mince a bankovky sami vložíte.
Abychom se tedy zbavili vybrané hotovosti, museli jsme potupně stát v jediné dlouhé frontě, zatímco u ostatním bezhotovostních pokladen bylo zcela volno – ale oni hotovost prostě nebrali…

Nejde tedy o státní zákazy – vůbec – jde o společnost samotnou a její směřování – ono totiž bohatě stačí, aby velké firmy, řetězce a další „cool progresivní” obchody šli záměrně tímto příkladem a prostě odmítli brát hotovost a byl by problém.

Když si k tomuto trendu přidáte kreditní systém, který už je zcela natvrdo zaváděn v Číně a zcela vážné přípravy evropských bank na centrální digitální měnu, jejíž virtuální peněženku by držel stát, je myslím zaděláno na poměrně zásadní problém.

Naprosto lichý je argument, kterým se globalisté konec hotovosti snaží obhájit – tedy, že by se zamezilo praní špinavých peněz – zdá se to logické, ale jen do té chvíle, než si uvědomíte, že v hotovosti sice mafie pere špinavé miliony, ale ty ohromné špinavé miliardy se stejně perou on-line bezhotovostně přes největší banky a ohromné neziskovky.

Ještě před dvěma lety mi hotovost přišla zbytečná a téměř vždy a všude jsem platil kartou a neviděl v tom problém.

Bohužel ale dávno nežijeme v normálním světě a poslední roky mě jen přesvědčují v tom, že krok některých Senátorů, aby byla možnost platby v hotovosti zakotvená přímo v Ústavě, je velice dobrý a možná životně důležitý krok.

Velice brzy totiž můžeme žít ve světě, kde většina firem a svobodného podnikání bude ekonomicky záměrně zničena a stát lidem bude vyplácet za nic „nepodmíněný příjem” v nějaké centrální digitální měně – tedy jen těm, kteří budou „hodní” a hlavně budou mlčet…

MOJE KNIHY O SVOBODĚ A DOBĚ, VE KTERÉ ŽIJEME


Animovaný obrázek s efektem bounce
Upozornění na e-mail
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
CZkotas
CZkotas
1 rok před

V Německu varují před extremisty (běžný lid bojující za svá práva a svobodu), kteří podněcují masové protesty a nepokoje:
„Dobře si rozmyslete, ke kterým protestům a demonstracím se připojíte, nebo se jich raději vůbec neúčastněte, abyste nepodporovali nepřátele demokracie.“
„Tato vysoce emotivní a výbušná nálada může snadno eskalovat, pokračoval šéf bezpečnostních složek a dodal, že střety v Covidu-19 by ve srovnání s nimi „pravděpodobně působily spíše jako dětská narozeninová oslava“.

A rád zopakuji tohle:
“Zajímalo by mě, zda si zaměstnanci (politici) všech mainstream médií uvědomují, že v Novém řádu budou absurdně přeplácení moderátoři CNN PRIMA, ČT, SEZNAM atd. dostávat stejný příjem jako obsluha parkoviště?”
A tohle: výsledek tréninku poslušnosti a zbabělosti lidí, Peking – covid opatření, video:
https://hrdinovesteckou.cz/files/1_2888.mp4
A přidám toto: Šanghajská pobočka Ikea: Číňané nakupovali, náhle přišel pokyn k izolaci podniku, video:
https://www.youtube.com/watch?v=Ehwk2SZndhA
Když konspirátoři říkají “Nebudete nic vlastnit a budete šťastní” = přesně to mají na mysli. Příští rok touto dobou budeme ŽÍT v “Číně”.
A doporučuji pro “neznalé se situací” přečíst můj příspěvek k tomuto aktuálnímu tématu v předchozím blogu-článku od pana Tománka s názvem “Evropské hodnoty…?”

A nezapoměňte, Česká republika na 1. místě! 03.09.2022 / 14:00 / Václavské náměstí
https://www.naprvnimmiste.cz/

A PRO VŠECHNY MSM, CEMPERÁTORY, POLITIKY, POLICII A DALŠÍ VYZNAVAČE PRAVDY: ZAMYSLETE SE, CO POMÁHÁTE BUDOVAT A ZA KÝM STOJÍTE (nezapomeňte, že se veřejně už netají tím, že považují svět za značně přelidněný – a že hodlají snížit počet obyvatel planety odstraněním 90 % světové populace). MYSLÍTE SI, ŽE BY JSTE MOHLI BÝT JEDNÍM Z VYVOLENÝCH?

Nyní se na pár dní odloučím trochu odpočinout s knihami, horami aspol. 🙂

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  CZkotas
1 rok před

+ Německo už plánuje očkovací pasy v čínském stylu: barevné kódy s různými úrovněmi oprávnění:
https://reclaimthenet.org/germany-vaccine-passport-color-codes/