Vše bylo řečeno – vše bylo napsáno

Přečtení: 2589
Další z mnoha úplně zbytečně zničených mladých životů. Druhá světová hráčka golfu Nellie Korda (samozřejmě očkovaná), musela přerušit kariéru – ve 23 letech trpí krevními sraženinami – dnes asi mezi mladými sportovci zcela běžné…

Tento text byl původně psán v prosinci minulého roku, ale od té doby se téměř nic nezměnilo a na textu bych nezměnil ani čárku – možná jen to, že ten náraz bude zase o kousek tvrdší a k dalším profesím, kromě novinářů a lékařů, které dál selhávají a mlčí, bych přidal ekonomy, válečné komentátory, politology a psychology…


Více jak rok se snažíme s lékaři, vědci a právníky, kteří se sdružují kolem Zdravého fóra, hledat pravdu, nesrovnalosti a informovat o tom, co se v naší společnosti ve skutečnosti děje, protože ti, kteří by to za normální situace měli dělat, fatálně selhali a stále selhávají.

V první řadě se jedná o novináře, kteří by po každé jednotlivé kauze korupce, lži a manipulace, měli dávno skočit – ale oni ze strachu, kvůli čtenosti, nebo v domnělém zájmu „záchrany lidstva” záměrně mlčí a co hůře, vše co jim přijde, že onen jeden narativ pravdy jakkoli narušuje, nebo dokonce rozbíjí, se snaží potlačit a dehonestovat. A tak i veřejnoprávní média naskočila na nic neříkající nálepky slov jako dezinformátor, konspirátor, antivaxer a antirouškař, kterými jen nepříjemnou pravdu bagatelizují a zesměšňují. 

Samostatnou kapitolu pak tvoří zpravodajské weby, které jsou za rozsévaný strach dokonce štědře placeni přímo vládou – viz smlouvy na 200.000,- jen za měsíc listopad pro portály Seznam a Blesk.

Ještě fatálnějšího selhání se ale dle mého dopustili vědci a především lékaři, kteří jako mávnutím kouzelného proutku, nejenže zapomněli na veškeré základy medicíny a virologie, které měli všichni na školách, ale bohužel se i v mnoha případech zpronevěřili přímo Hippokratově přísaze.

MOJE KNIHY O SVOBODĚ A DOBĚ, VE KTERÉ ŽIJEME


Animovaný obrázek s efektem bounce

Naštěstí jsou tu výjimky, které nemlčí, ale je jich jednak zoufale málo a co hůře, jejich hlas je záměrně v médiích potlačován a jsou opět označováni za dezinformátory. Bez argumentu – bez debaty – bez faktů – pouze ad hominem.

Pak jsou zde samozřejmě lékaři, kteří z pouhé hlouposti, vlastního strachu, nebo ze zištných důvodů nasedli na vládní linku a jen přikládají pod kotel covidového šílenství.

A zbytek z těch téměř 50.000 lékařů mlčí – stejně jako většina společnosti. Jsou konformní, bojí se o svá teplá místečka a nechtějí se zašpinit, nechtějí, aby si o nich soused, nebo slovutný kolega profesor, myslel, že jsou snad také dezinformátoři. Nebo je jim to prostě jedno – nasadí, píchnou, nepřemýšlí. Autority by jim nelhaly – minulost se přeci nemůže opakovat.

Ale ono to vše, co se dnes kolem nás děje, je jen vyústěním a katalyzátorem toho, kam se naše společnost dostala a co jsme sami dopustili. 
Vzpomínám na příběhy, které mi před pár lety vyprávěli přátelé, že se děje ve velkých korporacích. Zcela vážně se tam baví o zřizování toalet pro třetí pohlaví – všichni ví, že je to do nebe volající kravina, ale nikdo to neřekne nahlas, aby nebyl homofob, a všichni udržují status quo, mlčí a hru dál hrají.

Král je dokonale nahý, většina společnosti to moc dobře ví, ale raději mlčí – vždyť mlčet je tak pohodlné – však ono to přejde – však on se o to postará někdo jiný…

Ne!  – Nepostará! A čím déle budete mlčet, tím těžší bude ten rozjetý vlak lži, manipulace a strachu, zastavit. A sami to poznáte tak, až jednoho dne před tím vlakem budete nevyhnutelně stát, že už tu nebude nikdo, kdo by ho mohl zastavit a rozdrtí i vás.

Bohužel ale, lidé se ozvou, až ve chvíli, kdy se jich problém začíná osobně dotýkat a to se stalo i teď v případě části lékařů, policistů a hasičů, kteří nám v posledních týdnech ve velkém píši maily.
Že je třeba něco dělat – že se přeci povinně nechtějí očkovat – že to zašlo daleko…

Ano zašlo – ale vy se musíte ozvat! Vy všichni, kteří víte, ale z různých důvodů se bojíte a mlčíte, protože pokud to neuděláte, bude to jen horší a ozvat se bude stále těžší a těžší…

My už řekli vše a většinu z toho minimálně desetkrát – ale data a fakta už nikoho nezajímají – lidé ze strachu nechtějí vidět.
Teď je to JEN na vás, kteří vidíte, ale bojíte se promluvit – stačí JEN přestat mlčet!

Psáno pro Reflex (6.12.2021)

Upozornění na e-mail
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Milan Dlouhý
Milan Dlouhý
2 let před

Dobrý den pane Tománek. Možná víte, že Vás sleduji dlouhý čas ? Víte jsem obyčejný důchodce , nejsem titulovaný. Přesto trpím zoufalstvím , kam jsme to jako lidi dotáhli ? Je mi 71r. tvrdě jsem si prožil r.68 a jeho následky ( jsem absolutní nestraník a to do dnes , dokonce mě vyhodili i z pionýra ) O roku 89 , kdy jsem absolvoval všechny manifestace atd.atd. A teď se mi všechno zbortilo. Nejsem óčko , takže to nemusím rozvádět. Ale co se teď děje za fanatismus kolem UK.můj mozek a má intuice vůbec není schopna pochopit. Přeji hodně síly vše zvládnout a možná i přežít ? Zdravím z Č.Ráje Milan