Proč není krev a nemocnice brečí?

Přečtení: 8459

Včera byl světový den dárců krve a četl jsem bezpočet článků, jak nemocnice hořekují, že nemají krev.

Dovolte mi, podělit se o svůj příběh.

Od roku 2003 jsem pravidelný a DOBROVOLNÝ dárce krve, v roce 2017 jsem dostal bronzovou plaketu Janského a mám poměrně vzácnou krevní skupinu A-.
Tolik fakta.

Pak přišel 15. březen 2021.
Šel jsem jako jindy do ÚHKT na Karlově náměstí, kde jsem HODINU absolvoval veškerá předodběrová vyšetření, včetně pohovoru s lékařem a až před odběrovým sálkem si sestra všimla, že CELOU DOBU nemám žádnou roušku ani respirátor.
Ta stejná lékařka, která se mnou před momentem bez roušky vtipkovala, deset minut jsem byl u ní a vyšetřovala mě, si prý nevšimla a zdálo se mi dokonce, že na mě mrkla, že si tedy nevšimla záměrně… 

Ale chyba lávky – legrace okamžitě přestala a lékařka se z kamarádské změnila na saň – najednou jsem byl nepřítel lidu a vrah a na odběr bez roušky nemůžu!
Nic nepomohlo, že jsem, stejně jako samozřejmě všichni dárci zdravý, že se VŽDY darovalo, bez roušky, že se přeci nebudu ještě dusit, když jim tam dobrovolně a ZDARMA nechám půl litru krve…

Prostě ne! Je to k neuvěření, ale doktorka mi ZCELA VÁŽNĚ, ještě jako poslední „kompromis” podávala plátek gázy, prý abych si to aspoň držel před pusou, aby to vypadalo…
Řekl jsem, že ať se nezlobí, ale že tuhle komedii opravdu hrát nebudu a tak mě vyhodili.

I když se mi každý půl rok sami ozývali, protože jsem dával speciálně krev pro jednu pacientku, od té doby se nikdo neozval a vyřadili ZCELA ZDRAVÉHO člověka z evidence…

Takže tak – je to sice jen střípek, ale možná i proto není krev…

(Edit: Poté, co jsem text zveřejnil, tak se mi zde a na sociálních sítích, ozvalo poměrně velké množství lidí s podobnou zkušeností, takže to asi tak ojedinělé bohužel nebude.)

MOJE KNIHY O SVOBODĚ A DOBĚ, VE KTERÉ ŽIJEME


Animovaný obrázek s efektem bounce
Upozornění na e-mail
Upozornit na
guest

22 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Jana
Jana
10 měsíců před

Na prvním odběru krve jsem byla 9.3.2020 tedy ještě před vypuknutím covidkomedie a pak jsem nechodila právě z důvodů že jsem odmítala nosit roušku nebo náhubek. Byla jsem až letos 7.6. a jdu pak 7.10.

Žabka
Žabka
1 rok před

Pane Tománku, já jsem se jako bronzová dárkyně (0-) “vyřadila” z evidence tamtéž sama. A to z důvodu neuvěřitelné štvanice proti nám “neočkovaným” … neustálé vyhrožování, že až se bude v nemocnici rozhodovat, který pacient dostane “přednost” … a pak jim bude dobrá má krev? Ani náhodou! Dokud nemocnice nezmění postoj, v případě potřeby ji dostaou pouze mí blízcí. Šílena doba ….

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  Žabka
1 rok před

..brzy přijde doba, kdy budou škemrat a prosit o “čistou” krev od nás, geneticky nezmanipulovaných a čistých jedinců…

CZkotas
CZkotas
1 rok před

Dlouholetý mužský dárce krve byl odmítnut poté, co odmítl odpovědět na nový dotazník před odběrem, zda je těhotný! https://archive.ph/LsQa9
Šestašedesátiletý Skot, který daroval krev téměř padesát let, byl nedávno odmítnut na klinice poté, co se odmítl zúčastnit cvičení genderového šílenství..
Leslie Sinclair tvrdí, že při své poslední návštěvě dostal nový dotazník před odběrem, který se ho ptal, zda je či není těhotný. Sinclair byl šokován hloupostí takové otázky pro mužského dárce, a tak si stěžoval personálu kliniky, aby mu bylo sděleno, že jeho krev již není žádoucí!
“Jsem naštvaný, protože daruji krev od svých 18 let a pravidelně jsem chodil,” cituje se otec dvou dětí…

CZkotas
CZkotas
1 rok před

“pouze test” komentář (avatar) ..

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  Jan Tománek
1 rok před

Stačí se zaregistrovat na Gravatar.com, uvede se emailová adresa, která se uvádí při psaní komentáře na (jakýkoli) web, takže uploadne se tedy na server Gravatar.com avatar, který chceme, aby se zobrazoval u komentáře v diskusích aj. (obrázek/ikonka). Následně pak na všech webech při psaní komentáře – stačí zadat uvedenou zaregistrovanou emailovou adresu z Gravatar.com a je to. Funguje to z 90% všude. Ten email se skrze Gravatar spáruje s obrázkem/avatarem/ikonkou v diksuích už sám. Pak stačí zadat jen jméno+email.
VIZ:comment image

RaďaS
RaďaS
1 rok před

Chodím bezplatně darovat krev i plazmu už skoro 40 let, kdy mám za sebou přes 120 odběrů. Z mého pohledu pomáhám druhým a proto jsme se snažil přizpůsobit (podřídit) nedávné situaci s rouškami a respirátory. Opravdu nejhorší na světě je srážka s blbcem a když se s ním začneš hádat, tak už se hádají blbci dva. Je to o lidech, některé zdravotní sestry a lékaři byli benevolentní, ale některé sestry mě upozorňovaly, abych si roušku nasadil pořádně. A jak píšete, ani argument, že jsem přeci zdravý neměl ten správný účinek, naopak setkal jsem se i s hysterií. To samé vidím dnes, kdy někteří ze zdravotníků nosí na plášti modrožlutou fangličku …. Bohužel mám podobnou zkušenost i ve své rodině, co všechno dokáže udělat strach s lidmi.

Zbyšek
Zbyšek
1 rok před

Zdá se mi, že smrt pacienta, klienta v důsledku zanedbání péče je pro lékařskou komunitu stále menším problémem.Viz výpověď lékaře ze záchranky, který vypovídal o podvyživených seniorech během kovidu. https://www.svedomi-naroda.cz/2022/04/18/rozhovor-s-mudr-jirim-michlem-lekarem-intenzivistou-koronerem/
Kromě něho jsem jiné konkrétní protesty týkající se zanedbání péče, neslyšel.

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  Jan Tománek
1 rok před

https://secure.gravatar.com
..jeden účet a vygenerovaný kód a všude se dá nastavit stejný avatar 🙂

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  CZkotas
1 rok před

Zaregistrujete se na serveru Gravatar.com, uvedete e-mailovou adresu, kterou nejčastěji uvádíte při psaní komentářů na weby či při jiném způsobu vkládání nějakého obsahu na web, uploadnete tedy na server Gravatar.com avatara (obrázek/ikonka). Následně pak na webech – stačí zadat e-mailovou adresu a je to. Z 90% to funguje všude. Ale pro anonymního uživatele zbytečné riziko 😛

Miroslav Krchník
Miroslav Krchník
1 rok před

106 odberu, A2 Rh -, Kladno 21.12.2021 – vysetrujici doktorka (bohuzel nevim jmeno) me nutila si nasadit nahubek – kdyz jsem odpovedel, ze jsem zdravy a nevidim tedy duvod, odpovedela, zw me vezme na covidove oddeleni, abych videl, jak vypadaji nemocni – souhladil jsem, ale s podminkou, ze az po odberu. Dusledek toho byl, ze me prestali zvat na odbery. Asi maji krve nadbytek .

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  Miroslav Krchník
1 rok před

..celý ten ko*kovid se skládá pouze ze lží, podvodů a skandálů…
Nemocnice dostávaly pobídky ve formě peněz za každou “oběť” ko*kovid. Nemocnice dostávaly desítky tisíc za každého přijatého pacienta s ko*kovid. Za každý pozitivní výsledek testu ko*kovid byly poskytovány finanční příplatky. Pokud byli pacienti léčeni jediným předepsaným lékem remdesivirem, dostávala nemocnice ještě další bonusy z celého účtu za hospitalizaci pacienta. Za každého pacienta napojeného na ventilátor pak nemocnice obdržela další velké peníze. A pokud tento pacient oficiálně zemřel na kovid, dostala ještě dalších tisíce a tisíce.. Celkem se finanční částky dostaly na miliony!! Všechny peníze nemocnice dostaly, pokud byly dodrženy “protokoly”.
Pokud přijati do nemocnice pacienty s kovid, dostaly desítky tisíc.. Pokud je pacient s kovid napojen na ventilátor, dostaly další těžké peníze. Pokud jste přišel s úrazem a udělali z vás kovid pozitivního s nastaveným nesmyslným počtem cyklů, které jsou vždy falešně pozitivní..dostali za vás peníze, proto ta bulbina kolem mrtvých atd., což je smozřejmě všecho lež. Celý narativ je jedna velká lež.

Karel
Karel
1 rok před

Daroval jsem krev 60 x, když mi dali k podpisu, že souhlasím , aby moje krev byla poslána do zahraničí, odmítl jsem a skončil s odběry.

Mirka
Mirka
1 rok před

Mám podobnou zkušenost. Od svých 18. let chodím bezplatně darovat krev, 75 odběrů. I v době kovidové jsem poctivě chodila 4x do roka, překousla jsem i tu povinnou roušku jen proto, že bylo v té době krve nedostatek a každé kapky bylo třeba. Loni před vánoci při mém posledním odběru mě ale jedna sestra dosti nehezky upozornila, že nesmím mít obyčejnou roušku ale respirátor a to mě hodně zamrzelo. Řekla jsem si dost, vola nikomu dělat nebudu. Vždycky jsem chodila na transfúzku ráda, ale teď už mě nějak přešla chuť.

Oldřich Střítežský
Oldřich Střítežský
Odpovědět  Jan Tománek
1 rok před

Já si myslím, že by neočkovaní měli dávat krev dál. Přednostně neočkovaným. Aby jen náhodou “nezabili” čistou krví

CZkotas
CZkotas
1 rok před

“..najednou jsem byl nepřítel lidu a vrah a na odběr bez roušky nemůžu”
= Úplně stejná zkušenost, potvrzuji. Není to smutné, je to šílené! Od dob pLandemie jsem to vzdal..
Odběr je sám o sobě vyvážený pro obě strany. Pro dárce perfektní k vyčištění, nechat pustit žilou a druhý dostane pomoc. Já mám NULA NEGATIVNÍ.

A naše krev putuje “za hranice” a prodává se nám zpět, ale né vždy? Když k tomu připočtu ty “odběrové” místa v obchodních domech, mám nějaký pocit, že to právě tam směřuje z česka ven, nebo se možná pletu? Opravte mě, někde, už je to dlouho, jsem to četl.. Že to jde ven a my to nakupujeme draho. Naši vlastní krev. =F česku je možné už fšechno=

Ludmila+Šindelářová
Ludmila+Šindelářová
1 rok před

Víte, že všechny operace se dají udělat bez krve? Ale vyžaduje to zdatné operátory ne obvyklé řezníky, co nemají cit .

František H.
František H.
1 rok před

Zdravim Honzo.

Mám bohužel naprosto stejnou zkušenost.
Daruji krev už po mnoho let, mám za sebou 60 odběru, ale před posledním jsem pro jistotu do Nemocnice Kladno zavolal, abych nejel 50 minut zbytecne, a dotazal jsem se, zda u dárců vynucují nošení nesmyslných rousek.
Byl jsem ujisten, ze to nosit přeci musím a ze to nosí přece každý, takže musím i ja.
Na to konto jsem poděkoval a řekl, ze za těchto podmínek darovat nebudu.

Je to skoda, ale nedá se nic dělat.
A to mám 0 Rh-….