A co když…

Přečtení: 22821

Dovolte mi dnes takovou malou spisovatelskou sci-fi úvahu.

Představte si, že jste skutečně bohatý a mocný člověk. Nemluvím o lidech, kteří jsou předhazováni jako „miliardáři” ve Forbesu, aby měly masy o čem mluvit a snít – myslím, když jste opravdu bohatý a mocný – jako jsou skupiny, které ovládají největší světové banky, mediální domy a největší firmy, které doslova vlastní, díky dluhům, celé státní ekonomiky a tím i celé země.
Peníze vás už nezajímají a moci máte tolik, že si můžete dělat co chcete a tak si s pár dalšími podobnými řeknete, že by bylo dobré trochu toho sociálního inženýrství.

Jelikož Green deal a další hlouposti jste rozpoutali vy, jen aby se peníze z ropy přelily do jiných technologií a aby nad lidstvem visela zase další falešná hrozba, protože dobře víte, že to není žádná cesta na skutečnou záchranu planety. A jediná hrozba je, že lidí je zkrátka na světě moc…
Vše ve velkém množství totiž škodí a nakonec je úplně jedno, jestli je brčko papírové, nebo plastové. Prostě jich jen nesmí být tak hodně…

No a jediná racionální cesta jak z toho ven, je „trochu” ubrat populaci. Ale jak na to, aby to nebylo zase tak rychlé a nevznikla panika (navíc aby měl kdo odklízet mrtvé) a aby to zase nebylo úplně pomalé?

Jak to tedy provést?

Ideální by bylo, aby vám lidé ještě sami utrhali ruce, jak by si něco smrtícího sami chtěli vzít. Je tedy důležité vytvořit potřebu – poptávku.
Co třeba najít (vyrobit) nějakou neškodnou nemoc, která se dá ale dobře mediálně prodat a která může být pro některé vybrané lidi trochu nebezpečná, aby opravdu pár lidí umřelo?
A strach a naše média pak udělají zbytek a lidé se pro svoji dávku pohrnou…

Na to je ale potřeba:
1) Ovládat největší světová média a mediální domy od kterých všichni přebírají zprávy – MÁME
2) Dlouhodobě decimovat školství, vědu a vychovat si slepou a nemyslící generaci – MÁME děláme to přes média, filmový a hudební průmysl, vědecké granty, sociální sítě, neziskovky…
3) Dosadit na klíčová vládní místa a do světových organizací hloupé a všeschnopné politické loutky – MÁME – přes různé neziskovky je dlouhodobě podporujeme a tlačíme. Jakmile se znemožní jeden, není problém ho nahradit jiným a lidé mají radost ze zdánlivé volby…
4) Potřebujeme korupční systém, který sám sebe maže pomocí peněz a každý v řetězci může smočit zobáček – MÁME – bude to ideální kšeft pro každého
5) Co nejvíce zadlužit rodiny a celé státy vůči soukromým nadnárodním bankám. – SPLNĚNO
6) Systematicky podrývat přirozené vazby v rodinách a přátelích a postavit je proti sobě – MÁMEROZDĚLENO
7) Likvidovat národní suverenitu zemí, podporovat umělou migraci a podpořit globalizaci – MÁMESPLNĚNO a ještě za ni děkují
8) Kdo by se náhodou ozval, toho musíme hned mediálně a „odborně” zneškodnit – MÁME – ovládáme média a máme zkorumpované odborníky a „ověřovatele pravdy” pomocí grantů a neziskovek.

MOJE KNIHY O SVOBODĚ A DOBĚ, VE KTERÉ ŽIJEME


Animovaný obrázek s efektem bounce

A nebude nás to stát moc peněz?

To je na tom to nejlepší – NEBUDE! A ještě na tom vyděláme. Ten systém se bude skvěle financovat sám a peníze budou dokonalé mazivo.

A až se to celé rozjede, uděláme takový mediální chaos, že nikdo nebude vědět, čemu věřit. Do toho budeme občas vypouštět nějaké naprosté hlouposti – jako třeba čipy ve vakcínách, abychom tak zdiskreditovali jakoukoli opozici.
Také je potřeba, aby různé šarže vakcín byly různě nebezpečné, aby snadno nešel vystopovat žádný vzorec vedlejších účinků a ty účinky navíc byly tak různorodé, že by se projevovaly v různých částech těla a vůbec nic by je zdánlivě nespojovalo.
A až tomu po čase lidé přestanou věřit a už by skoro otevírali oči (tak za dva roky) – objeví se nový problém, na který se veškeré dosavadní problémy svedou. Třeba uměle rozpoutaná válka, klimatická hrozba, terorismus… a tak stále dokola.

A mezitím budou lidé pomalu umírat a bude se rodit méně a méně dětí – kdo by si toho ve válce všímal, že.
A kdyby si přeci jen někdo všiml, svedeme úmrtí na prodělání té zákeřné nemoci, globální oteplování, naše odpůrce… je to úplně jedno, jaká je pravda, když vlastníte média, lidé vám prostě věří COKOLI.

Pak ještě rozpoutáme naprostý ekonomický chaos. Až to skončí, budou peníze stejně zcela nové – digitální centrální kredity. Tak co – rozhazujme plnými hrstmi! Stejně se všechno změní.
Ale ještě dřív, než peníze zlikvidujeme, protože díky neuvěřitelné zadluženosti států, jsou stejně zcela zdevalvované, musíme lidi připravit o to jediné cenné, co ještě mají – o půdu a nemovitosti.

Spekulacemi, strachem a záměrně špatnými politickými rozhodnutími zvedneme ceny energií tak, že pro lidi bude zcela neúnosné nemovitosti držet a kdo by ten nápor náhodou vydržel, tak zbytek udělá daň z nemovitosti, před kterou se už utéct nedá.

A nakonec, až na Zemi zůstane řádově méně lidí, tak pro ten zbytek nebude potřeba zdaleka tolik elektřiny, jídla a surovin, takže vlastně dává smysl stavět solární elektrárny, tlačit na elektro auta, protože těch, kteří s nimi budou nakonec jezdit, bude jen malé procento a to bude zvládnutelné. Navíc vše bude „za odměnu” – jen pro řádné a konformní občany.

Nejlepší na tom bude, kolik lidí nám bude celou dobu sloužit – ať už ze své naivity a hlouposti, protože tomu budou opravdu věřit, nebo někteří zcela zištně kvůli kariéře, penězům, nebo ti nejhloupější si budou bláhově myslet, že je vezmeme mezi sebe. A ten zbytek bude vše dělat ze strachu a bude mlčet.

A že se na to nakonec přijde a vše praskne? 

To vůbec nevadí. Vlastníme přeci média a historii píší vítězové.
Navíc pak budeme pro ty přeživší hrdinové, že jsme zachránili planetu před kolapsem, ale hlavně nastane tak razantní omezení svobod pohybu a dodávek potravin, že nebude problém tu zbylou „hrstku” lidí ovládnout a navíc mnoho z nich se k nám zase rádo přidá, protože si budou opět naivně myslet, že je zas vezmeme mezi sebe…

A největší výhoda takového sci-fi plánu je opravu jeho naprostá šílenost, které nikdo příčetný přeci nebude uvěřit.
Takže vůbec nebude problém, když takové věci budeme veřejně říkat na konferencích, a psát o tom knihy – stejně tomu nebude nikdo věřit.

No nic, je to jen takový sci-fi příběh – nikdy v historii se přeci ještě nestalo, že by se někdo snažil vyhladit nějaký národ pod rouškou ideologie…

A jak se říká, nejlepším trikem Ďábla je, že přesvědčil lidi o tom, že neexistuje…


Vše jsem více rozepsal ve své nové knize Průvodce králičí norou


Pokračování textu – A co když II…

Upozornění na e-mail
Upozornit na
guest

36 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Veronika
Veronika
1 rok před

Na rok 2025 se prý připravuje krásná nová pandemie, měla by se jmenovat SEERS. Bude zaměřena hlavně na děti a hodně mladé lidi, nemoc by měla mít blízko k dětské obrně..Zřejmě covid 19 nebyl tak úspěšný a nevyděsil dostatečně. Bill Gates a WHO provedli simulaci příští pandemie 2025, která má pracovní název “Katastrofická nákaza” ta covidová se jmenovala Event 201. Tak když se covid nepovedl, sáhneme vám na děti..Co udělají rodiče ??

zatial nikto
zatial nikto
Odpovědět  Veronika
1 rok před

Nič nové. Ale to je jasné každému, kto si prečíta aspoň trochu alternativ informácií. Začalo sa to vlastne vtedy, keď zmizli lieky pre deti. Samotný Gates nedávno povedal, že sa to stane predmetom pozornosti celého ľudstva.. A v skutočnosti je celkom nadšený

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  Veronika
1 rok před

“Další pandemie” se blíží, řekl pí*č*s Gates, podle kterého je potřeba i více cenzury nad “dezinformacemi” …
winepressnews.com/2023/01/07/bill-gates-tells-al-jazeera-how-to-prepare-for-the-next-pandemic-and-to-moderate-some-of-the-insanity-online/
(Bill Gates Tells Al Jazeera How To Prepare For The ‘Next Pandemic’ And ‘To Moderate Some Of The Insanity’ Online)

Krátký výňatek toho zme*tka:
Není otázkou “zda, ale kdy”, prozradil Gates a varoval, že lidé a vlády se musí “aktivně připravit” (na další kolo globální tyranie!), které určitě zastíní to minulé.
“Příště budeme mít k dispozici továrny, které budou schopny vyrábět [vakcíny] mnohem rychleji.”
“Takže budeme mít dostatečné zásoby, takže na stanovení priorit nebude záležet, protože pokryjeme všechny.”
“Vlády jsou tu od toho, aby nás chránily…”
“Vybíráme, jak posílit WHO – vytvořit speciální organizaci věnující se pandemiím.”

Gaťes ještě dodal, aby byli vždy nejprve očkováni všichni staří lidé -prej tentokrát příště. Mladí lidé by podle něj měli dostat injekci poté, co si všichni starší lidé již vyhrnou rukávy..

A samozřejmě je jen náhoda, že investoval miliardy na další vakcíny, která zabije a zmrzačí miliony lidí.
A měli by poslat tuto zrůdu do Indie, aby čelil obvinění z vraždy, protože, na Gatese tam byl vydán zatykač za vraždu!!

TAKŽE: VÍCE PLANDEMIE + VĚTŠÍ POTLAČENÍ CENZURY + VÍCE SPÁSNÝCH DALŠÍCH VAKCÍN = GLOBALISTICKÁ MATEMATIKA

A vzpomínáte si na závěrečné scény původního filmu Frankenstein? Rozzuření měšťané se sbíhali k větrnému mlýnu, kde se krčil nepřítel. Lidé se ozbrojili vším, co měli po ruce… většinou lopatami, vidlemi a pochodněmi. Větrný mlýn byl zapálen a…….

Adam
Adam
1 rok před

V dnešní době je nebezpečné mít vše v jednom státě, je lepší se pojistit.

jiri
jiri
1 rok před

https://twitter.com/backtolife_2023/status/1601690654366920704
Světové ekonomické fórum vyzývá ke snížení počtu soukromých vozidel díky odstraněním jejich vlastnictví

Bojka
Bojka
Odpovědět  jiri
1 rok před

WEF vyzývá k ukončení zemědělství, WEF vyzývá ke snížení vozidel… co kdyby lid vyzval WEF, aby už táhnul do pr..ele.

zatial nikto
zatial nikto
1 rok před

Na pozadí všetkého a čoskoro ak to necháme plynúť. úplná kontrola nad tým, koľko máme, koľko môžeme mať na účte, koľko môžeme minúť, peniaze obmedzené časom. Kontrola uhlíkovej stopy, budú kontrolovať, čo kupujeme, kde a koľko. Všetko sa bude kontrolovať opakovane. Všetko bude prepojené so sociálnym kreditom a biometrickými údajmi.
Kúpime si alkohol alebo niečo menej zdravé? Zvýšia nám poistné na zdravotné poistenie. Napísali sme niečo zlé o systéme alebo vláde? Zoberú nám kredity.

!Potrebujú krach spôsobený vojnou a to, čo robia teraz – nedostatok potravín tým, že vlády skupujú polia, poľnohospodárske stroje a podniky a umelo vytvárajú nedostatok. Potom nás budú niekoľko mesiacov dusiť, aby sa goym dostal na dno, a ako riešenie nám ponúknu svoj =skvelý= reset!

Pápež František: Agenda 2030 musí stáť na etike a ekologickom obrátení: https://www.vaticannews.va/sk/papez/news/2019-03/konferencia-nabozenstva-udrzatelny-rozvoj-agenda-2030.html

Bojka
Bojka
Odpovědět  zatial nikto
1 rok před

METROPOLITNÍ OBLAST SAO PAOLO, Metropolis: 90-01288.30-405 021-0100, Paolo
(Konference ze dne 26. června 1985 papeže Jana Pavla II.)

Níže je uvedeno 16 článků římskokatolické církve, publikovaných na setkání, jemuž předsedala jeho Svatost PAPEŽ JAN PAVEL II. na konferenci dne 26. června 1985 konané v KENI, AFRIKA . Tento dokument šestnáct článků církve bude do příštího roku znovu prezentován ve všech zemích světa, zejména během návštěvy papeže na Filipínách, k okamžité realizaci ve velmi blízké budoucnosti.
Originál lze dohledat na blogu – Chanalogue

ČLÁNEK 01 – NIKDO od této chvíle nebude mít přístup k poštovní službě bez čísla.
ČLÁNEK 02 – NIKDO nebude zaměstnán v žádné továrně kanceláří, pokud nemá číslo.
ČLÁNEK 03 – ŽÁDNÝ STUDENT nesmí být registrován na žádné škole nebo univerzitě, aniž by studenti nebo rodiče měli číslo.
ČLÁNEK 04 – NIKDO nesmí být schopen PRODAT NEBO KOUPIT, ani nebude moci sázet stromy nebo zeleninu bez čísla.
ČLÁNEK 05 – Každá duše, která NEBUDE ODPOVÍDAT této sociální části, NEMŮŽE NAKUPOVAT ani podnikat bez čísla.
ČLÁNEK 06 – NIKDO nesmí bez čísla vkládat ANI VYBRAT a provádět obchody v žádné bance.
ČLÁNEK 07 – Pokud kdokoli neuzná nebo popírá články Unie, bude přísně potrestán SMRTÍ.
ČLÁNEK 08 – Osobě, která nemá číslo, nebude povoleno CESTOVAT sem ani do zahraničí.
ČLÁNEK 09 – EKUMENICKÉ CÍRKVE se rozhodnou konat bohoslužby pouze po schválení čísel.
ČLÁNEK 10 – DOVOZ A VÝVOZ jakéhokoli zboží nebo výrobků se bude provádět pouze podle jejich počtu.
ČLÁNEK 11 – Bude zaveden MEZINÁRODNÍ MĚNOVÝ systém, který bude zaveden po schválení čísel.
ČLÁNEK 12 – VŠECHNY CÍRKVE SVĚTA SE SPOJE V JEDEN DEN (NEDĚLE) podle počtu.
ČLÁNEK 13 – CHUDOBA bude změněna na LEPŠÍ ŽIVOT (pokud máte číslo)
ČLÁNEK 14 – NIKOMU nebude dovoleno lovit potravu ani chytat ryby v moři, jezeře nebo oceánu bez čísla.
ČLÁNEK 15 – VŠECHNY DOPRAVNÍ SYSTÉMY SVĚTA budou moci provozovat pouze podle počtu.
ČLÁNEK 16 – ŽÁDNÁ OSOBA nesmí být přijata do žádné nemocnice nebo léčebného zařízení bez čísla.
(Podepsáno) PAPEŽ JAN PAVEL II
(Přetištěno v původní podobě se svolením)

POZNÁMKA:
1. Nepřijímejte značku počítače, čárový kód, který je 666. (Viz Zj. 13:1-18)
2. Přečtěte si (Zj. 14:9-11; 16;2 6;2)
3 Pro studium v čase ukončení; přečtěte si Matouše 24.2 Tesalonickým 2, Daniel 7:21-27, Matouš 10:28-31, Zjev. 9:4-5

Tony
Tony
Odpovědět  Bojka
1 rok před

A nějaký odkaz k ověření by nebyl??? To můžete žblechtnout kdejakou blbost a šírit ji dál… Takhle se dělají klepy a konspirace, výborně..

Michal Shark
Michal Shark
1 rok před

Jako bych to napsal ja samDiky Honzo za krasny clanek. S radosti sdilim

Bojka
Bojka
1 rok před

Zcela zřejmé každému, kdo sleduje záměrné ničení naší země a způsobu života. Budeme potřebovat čistý rozchod s těmito psychopaty, abychom si zachovali rozumný způsob života i nadále.
Proč STÁLE lžou? V dnešní době kriticky myslete, nebo zahynete.
A mnohé z těch velkých institucí, podniků a subjektů založených konzervativci a vyznavači židovsko-křesťanské etiky byly velmi často zrazeny jejich potomky a dědici, kteří byli příjemci filantropie svých rodičů, prarodičů a praprarodičů. Své zakladatele by pak nepoznali.
Co dělají naši slavní vůdci? Zintenzivnili propagandu jak u kovid tak ukrajinské lži do té míry, že většina lidí už netuší, čemu má věřit.

Sofie
Sofie
1 rok před

Brilantně shrnuto, naprosto přesně popsáno. Jen když tu čtu určité komentáře, tak mi hlava nebere, jak se ti chrápalíci usilovně brání, aby se nedejbože nemuseli probrat. Že by snad něco nebylo v pořádku? Nééé, to je jenom zase nějaká konspirační teorie… V tele-vizi říkali, že teď je jich všude spousta, je třeba si udržet zdravý, nejlépe “vědou” podložený názor! To přece nemůže být pravda, vždyť co by z toho měli, no ne?

CZkotas
CZkotas
1 rok před

+ MIMO TÉMA.. Ale Finsko se stalo jednou z prvních zemí, které odhalily důkazy o tom, že státní agentury po celém světě se během (údajné) “pandemie” dopouštěly podvodů při hlášení úmrtí na ko*kovid (že mě to nepřekvapuje).
ODKAZ: beckernews.com/finland-exposes-massive-covid-reporting-scandal-nearly-40-of-covid-deaths-were-fraudulent-47692/

Tahle zpráva vrhá světlo na to, jak po celém světě přeháněly „úmrtí související s covidem“, aby živili a vyvolávali tuto masovou hysterii.
A podle Sirkky Goebelerové, hlavní specialistky finského institutu pro zdraví a sociální péči (THL), nebyl ko*kovid skutečnou příčinou úmrtí až u 40 procent úmrtí připisovaných této nemoci ve Finsku (podle mě skoro u všech nedošlo k úmrtí na ko*kovid, na údajný virus, který nebyl nikdy izolován, viz dodatek níže).
==”V přibližně 900 případech původně zaznamenaných jako úmrtí související s covidem, skutečné úmrtní listy neobsahují vůbec žádné známky a zmínky infekce koronavirem,” dodala zpráva.==

DODATEK: Izolace tohoto “onemocnění” stále neexistuje.. A virus SARS-CoV-2 (jak se mu oficiálně říká), nikdy tedy nebyl izolován, pročištěn, sekvenován, charakterizován a nebyla prokázaná jeho existence. Neudělal to nikdo nikde na světě. Žádný vědec, žádný virolog, žádný držitel Nobelovy ceny to nedokázal. Žádná studie nesplnila zlatý standard Kochových postulátů. Všechny selhaly. Výzkumníci a vědci se (už dříve) zeptali více jak 90 institucí po celém světě, jestli dokážou poskytnout jakýkoliv záznam popisující izolaci viru SARS-CoV-2 odebraného ze zemřelého člověka. Ani jedna instituce ty záznamy poskytnout nedokázala…
Existuje pouze digitální, teoretické, abstraktní dílo vytvořeno na počítači z genomové databáze. Dokonce americké CDC (už dříve) přiznalo, že vytvořili digitální virus s 30 000 páry bází za použití 37 párů bází z nepročištěných vzorků. Přesně tak… pro zbývajících 29 963 párů bází použili počítač. Tomu se říká vědecký podvod. Ale to Fauci, Gates nebo jakákoliv masmédia (ČT, Seznam…) neřekla, že?!

Ti, kteří tvrdí opak, buď přímo lžou, nebo nepochopili, co to znamená izolovat virus. Někteří ověřovatelé faktů a dokonce výzkumníci jsou přesvědčeni, že izolace znamená přidat k tomu něco – jako buňky opičích ledvin a sérum bovinního plodu = to není vědecká definice izolace!
Všechny tyto izoláty (které tak označují), nejsou založeny na vědeckých důkazech ale na lžích. Vše je plné dalších příměsí, jako lidské buňky, další „bordel“ .. Vlastně celý naravid je založen od prvního dne na podvodu, maniupulace a lžích. A všechny ty testy s vysokým počtem cyklů = neznamenají NIC!!

A dodám, že dodnes ani česká vědecká obec nezná biodistribuční data vakcíny Comirnaty 500, což znamená, že není jasno, kam všude se v lidském těle spike proteiny mRNA vakcíny distributují a kde nakonec končí..spike proteiny vstupují do srdečních buněk, do soustavy myokardu, kde způsobují některým lidem srážení krve a koagulace, jiným lidem tyto proteiny prostupují do mozku a provádí tzv. bonding na mozkových buňkách.

!!A téměř denně se už objevují hororové příběhy o kovid ústrcích. Zveřejněné dokumenty společnosti Pfizer ale jen potvrzují to, co vím(e) už od roku 2020!!

__ÚČINNÉ A BEZPEČNÉ__

Bojka
Bojka
Odpovědět  CZkotas
1 rok před

od roku 2020 se veřejně varovalo a potlačovalo že toto očkování proti kovidu-19 způsobí zdrav. problemy. Včetně zánětu myokardu, mrtvice, infarktu krevních sraženin, růstu rakovin aj. Všichni se tomu smáli a dělali z lékařů blvce a potlačovali pravdu
Dnes už žádný seriózní lékař s rozumem nemůže popřít, že toto očkování ma na svědomí mnoho zdrav, problémů – včetně rakoviny. každý lékař, který tyto souvislosti popírá, dostal nebo dostává peníze od jedné nebo více farmaceutických společností. Z masivního nárůstu úmrtí na rakovinu jsou samozřejmě obviňovány výluky a neschopnost lékařů dělat to, za co jsou placeni – přijímat pacienty, stanovovat diagnózy a organizovat léčbu.
Jak dlouho ještě budou lékaři pacientům podávat tuto injekci, o které se už bez pochybností ví, že jim více uškodí než pomůže a která bude znamenat, že pacienti s rakovinou, kteří jsou v remisi, s větší pravděpodobností znovu onemocní?

Jarda
Jarda
1 rok před

Na světě se prý pořád něco děje ale zatím se nic nestalo

Martina
Martina
1 rok před

Dobrý den, před pár lety jsem se těšila na dobu, kdy konečně dojde k odhalení tohoto systému. A když k němu skutečně došlo, tak nemůžu uvěřit, že lidé tomu nevěří a ještě to zesměšňují. Asi opravdu jsme u konce této civilizace, kdy lži jsou pravda a pravda se trestá. Je nás málo, kdo používá rozum, srdce a empatie. Děkuji za Vaše příspěvky ️

Lis
Lis
1 rok před

Jak bych si přála aby to bylo jen scifi…. Myslím že některé věci se tak mají brát, jako například knížky 4. průmyslová revoluce et Covid 19 – velký rezet. Jinak by se z toho člověk zbláznil.

Stanislav Jermář
Stanislav Jermář
1 rok před

Jako úvaha ilustrující způsob myšlení člověka, který nechápe jak svět funguje a hledá jednoduché vysvětlení složitých společenských jevů je to fajn. Nic víc v tom nehledejme, nic víc v tom není k nalezení. Svět je mnohem složitější. Naštěstí.
Pokud by se okolo toho vybudoval příběh, třeba by vznikla povídka nebo dokonce nízkonákladový film? Z ohlasů na FB soudím, že by mohl mít úspěch 🙂

Bojka
Bojka
Odpovědět  Stanislav Jermář
1 rok před

Všechno v tomto světě je už ovládáno korupcí, hlavně lékařská profese kde všichni jsou zrádci své profese a lidstva. ale spěte dál

Barbora Hlotanová
Barbora Hlotanová
1 rok před

To není scifi, tak to opravdu je. ‍♀️

Vojtěch Jedlička
Vojtěch Jedlička
1 rok před

Smysl by to dávalo, kdyby ten skutečně bohatý a mocný člověk byl nesmrtelný, nebo hodně dlouhověký. Proč by tohle dělal nějaký smrtelník, kterému může být jedno, co bude za 50 – 100 let?

Vojtěch Jedlička
Vojtěch Jedlička
Odpovědět  Jan Tománek
1 rok před

GP?

Martin+Štěpán
Martin+Štěpán
Odpovědět  Jan Tománek
1 rok před

Od doby, co jste mi ohledně překrucování sčítání úmrtí na covid statistickým úřadem psal na email, že “předokládáte u statistického úřadu spíše šlendrián než záměr” jste udělal velký názorový skok. Váš předpoklad je velmi na vodě v jedné věci. Předpokládá, že všichni, kteří se dostanou k významným funkcím jsou ovladatelní (korumpovatelní). Ten předpoklad je dle mého hodně na vodě. Stejně tak je nesmysl myslet si, že zlý člověk něco buduje pro své potomky (reakce Vojtěcha Jedličky) aniž by z toho sám něco měl. Co by měl ze snížení populace? Je to přece méně poddaných, kteří na něho (mé potomky) dělají. Asi v tom něco špinavého je, ale nejsem si jistý, že jste to odhalil…

Anežka
Anežka
Odpovědět  Jan Tománek
1 rok před

Ja bych vubec nepočítala s potomky a dalsimi větvemi klanu…to neni cilem činnosti těchto psychopatických jedincu, předání imperia v jakekoli podobě fyzické či duchovní.. o to jim tolik nejde…Ale ta MOC, jedině slastná MOC k ovládání, ničení,k tyranii, majitelstvi lidí, vědomí dokonaleho prehledu o druhých.Toto všechno, co pro nas nema logoku, tak pro psychopata je smyslem jeho zivota ,jeho činění.Jinak mu na nicem nezáleží .Moc, experimentovat na živých.. prostě vyrobit si selosvetovy megafilm, ktery pujde za hranu a ja se budu bavit. A ještě Já sám budu Pán. Římské koloseum bylo takovým dětským duplem v teto hře. Ted uz nemusime do klecí, ale za pomoci vsech atributu uvedenych panem Tomankem…to bude panečku dramatická a pro psychopaty slibná podívaná . A ani se netrapte snahou pochopit..asi vysledek znuděného hedonismu, totální absence lasky, tedy nepočítám zvráceny sex…Jednim slovem lidský hnus, odpad, zlo, démonická posedlost může o něčem takovém přemýšlet a plánovat . Stále ještě kategorie lidský tvor. Bohužel.

Petr
Petr
Odpovědět  Jan Tománek
1 rok před

Dobře Honzo hranice mezi sci-fi a aktuální realitou je někdy nepochopitelná, obzvlášť pro některé většina spí, jako ti u Louňovic ‍

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  Martin+Štěpán
1 rok před

“Váš předpoklad je velmi na vodě v jedné věci. Předpokládá, že všichni, kteří se dostanou k významným funkcím jsou ovladatelní (korumpovatelní). Ten předpoklad je dle mého hodně na vodě.”

= Po celou historickou dobu, možná už od konce mladší doby kamenné, byly na světě tři druhy lidí: Ti nahoře, Ti uprostřed a Ti dole. Dělili se ještě dál, byli nazýváni různými jmény a jejich poměrný počet, jakož i postoj jedněch k druhým se měnil v průběhu věků; ale ve své podstatě se struktura společnosti nikdy nezměnila. Dokonce i po obrovských převratech a zdánlivě neodvolatelných změnách se vždy znovu prosadil týž model, jako se gyroskop vždy vrátí do rovnováhy, poté co se vychýlil daleko na jednu nebo druhou stranu.

“Cíle těchto tří skupin jsou naprosto neslučitelné. Cílem Těch nahoře je zůstat, kde jsou. Cílem Těch uprostřed je vyměnit si místo s Těmi nahoře. Cílem Těch dole, pokud mají nějaký cíl – je totiž trvalou charakteristikou Těch dole, že jsou příliš zkroušeni dřinou, než aby si častěji uvědomovali cokoli mimo svůj každodenní život – je zrušit všechny rozdíly a vytvořit společnost, v níž si budou všichni lidé rovni. A tak se v průběhu dějin znova a znova odehrává boj, který je ve svých hlavních obrysech stále stejný. Po dlouhá období se zdá, že Ti nahoře jsou bezpečně u moci, ale dříve či později pokaždé přijde chvíle, kdy buď ztratí víru v sebe nebo schopnost účinně vládnout, nebo obojí. Potom je svrhnou Ti uprostřed, kteří získají Ty dole na svou stranu předstíráním, že bojují za svobodu a spravedlnost. Jakmile Ti uprostřed dosáhnou svého cíle, uvrhnou Ty dole nazpět do dřívějšího postavení otroků a sami se stanou Těmi nahoře.
Od jedné ze zbývajících skupin se okamžitě odtrhne nová skupina Těch uprostřed a boj začíná nanovo. Z těch tří skupin se jen Těm dole nikdy ani dočasně nepodaří dosáhnout svého cíle. Bylo by přehnané tvrdit, že v celých dějinách nedosáhli žádného materiálního pokroku. Dokonce i dnes, v období úpadku, žije průměrný člověk lépe než před staletími…”

(George Orwell » Dílo: “1984”)

LR
LR
Odpovědět  Martin+Štěpán
1 rok před

Všichni jsme úplatní, liší se pouze cena!

Tomáš Smutný
Tomáš Smutný
1 rok před

Na toto téma je zajímavá kniha Joe Biden a vzestup fašismu 21. století a mnohé další , ale v této knize vcelku dobře autor shrnul ti,co se tu chystalo posledních sto let.

Anker
Anker
1 rok před

Řádově by bylo 80 mil. a to už by bylo zase málo poddaných. Spíše o “řád”. Vím, čeho jsou psychopaté schopni. Toto je ilustrativní: https://otevrisvoumysl.cz/jp-sears-je-klaus-schwab-nejnebezpecnejsi-clovek-na-svete/.
Vše do sebe zapadá. Filosofické pojetí je dost složité, protože na tom má každý svůj podíl.
1. Nechat to plynout a mlčet
2. Mluvit o tom s nevěřícími s jediným bonusem říci nakonec “já vám to říkal”
3. Přidat se k tomu hnutí a získat nejistou (nicméně vědomou) pozici dobrého sluhy. (Jako třeba ve filmu Venom 2018)

Dodal bych, že vraha zbavuje viny, když o smrtící věc zabíjený požádá. Přestává být vrahem a stává se dobrodincem. Dobrodincem bez uvozovek, protože zmizelo vědomí “samozřejmé pravdy”, tedy vědomí dobra a zla – místo, kde zlo vítězí.