Můj pětidenní půst – žádná věda

Přečtení: 2624

Ano, často bohužel jím nezdravě… (foto je z léta z Rakouska, ne po půstu…)

Když jsem napsal na Facebook první příspěvek o tom, že jsem se rozhodl, že se pustím do pětidenního půstu (jen voda a čaje), netušil jsem, jaký to nakonec rozpoutá zájem. Zkusím tedy ještě jednou vše shrnout do tohoto blogu a přidat spousty dalších poznatků.

Začnu asi tím, že NEJSEM žádný výživový specialista – naopak, jak by řekla má žena: jsem prase, které splácá na co přijde, ale mám kachní žaludek, tak to zvládám a ničemu to nevadí.
Jím vše, občas si dám pivo a rozhodně žádné diety neřeším a nikdy jsem neřešil. 2x týdně se snažím silově cvičit, hodně chodíme na výlety (ročně 1.800 – 2.000 km) a cca 2.500 km na kole. Tedy není to žádný extrém, ale pecivál také nejsem – kompenzuji tím hlavně to, že píšu z domova, takže nechodím do klasické práce.

Vtipné bylo, že se mě lidi na Facebooku ptali, jak jsem se na půst připravoval. Abych řekl pravdu, úplně jsem té otázce nerozuměl – paní dokonce psala, že zatím jen studuje knihy…
Nevím, prostě jsem si jednou minulé léto řekl, že zkusím tři dny nejíst a tak jsem nejedl a teď jsem si řekl, že zkusím pět – tak jsem prostě pět dní nejedl…

1. Den

V neděli jsem naposled večeřel (ani si nepamatuju co, ale nic dietního to rozhodně nebylo – dokonce myslím, že jsem dojídal vlašák po Silvestru… 😉
A řekl jsem si dost, že jsem se za Vánoce opravdu trochu vyžral (přibral jsem 6 kg na celkových 86 kg) a tělo potřebuje trochu očistu, tak jsem na to prostě skočil.

Vzpomněl jsem si, že půst je dobré praktikovat dvakrát do roka – už naši staří předkové to tak dělali a jeden z nich měli právě takto v lednu po masopustu.

V pondělí jsem byl tedy (ještě… ) plný sil a byl jsem s klukama cvičit s kettlebelly a pak ještě jel 22 km na kole.

MOJE KNIHY O SVOBODĚ A DOBĚ, VE KTERÉ ŽIJEME


Animovaný obrázek s efektem bounce

Cvičení s Danem Landou, Pavlem Mackem, Liborem Vondráčkem a Danem Dárkem

2. Den

Dopoledne doma práce a odpoledne opět 20 km na kole. Piju stále jen vodu a čaje (zelený, mátový, bylinkové – jako šalvěj, černý bez…)

Ještě bych se rád vrátil k tomu, proč jsem se do toho pustil. Nejsem naivní, abych si myslel, že se dá takto drasticky zhubnout (i když trochu samozřejmě ano…) – ale šlo mi opravdu hlavně o očistu těla po vánočním žraní.

Tyto vícedenní půsty by měli hlavně nastartovat takzvanou autofágii, kdy tělo likviduje staré a nemocné buňky – za tyto rady moc díky kamarádovi a našemu cvičitelskému guru Pavlovi Mackovi. Více informací a rad o autofágii asi nejlépe na jeho webu.

3. Den

Dopoledne opět práce doma a odpoledne kolo 22 km, ale to už jsem po cestě domů (bydlíme v kopci) začal cítit únavu a pak se mi při rychlejším vstávání lehce točila hlava – pravděpodobně jak se mi snížil tlak. Dole jsou 3 kg váhy.

Večer jsem byl tak ospalý, že jsem usnul u filmu v šest hodin – což se mi NIKDY nestalo, ale pravděpodobně je to tím, že jsem nepil kafe, na které je tělo zvyklé.

4. den

Spal jsem skoro osm hodin (normálně spím KAŽDÝ den šest a půl hodiny) a probudil jsem se naprosto odpočatý a plný sil. Dole jsou 4 kg váhy. Nepouštím se do žádných velkých akcí – jen malá procházka do obchodu cca 3 km.
Přidal jsem dvě kávy denně (bez mléka a cukru) a večerní usínání zmizelo.

5. den

Opět se cítím plný sil – dokonce přemýšlím, že bych jel cvičit, ale nechci to pokoušet. Zatím testuju své tělo. Možná když to zkusím znovu v létě, už budu vědět, co a jak a zařadil bych i plné cvičení a veškeré aktivity.
Znovu práce doma a jen krátká procházka do obchodu – měl jsem hroznou chuť, až začnu zase jíst, na nějakou dobrou ovocnou šťávu a sladké müsli s mlékem.
A ty jsem si večer také po celém půstu dal a k tomu jednu housku s libovou šunkou. Lepší ale na start asi je, jak doporučují “půstaři”, třeba zeleninová polévka, nebo dušená zelenina.
Člověk to první jídlo doslova pomaličku vychutnává a je to opravdu jako svátek. A Spoustu věcí si uvědomí – třeba to, jaká je tělo dokonalá továrna a ve skutečnosti jak málo energie opravdu potřebuje přijímat. Prostě se NEPŘEJÍDAT!

Závěr a rady…

Ano vím, že spousta lidí mi psala, že by se mělo začít jíst pomalu a na normální stravu najíždět stejně tak dlouho, jako trvá půst, ale jak jsem psal – jsem prase a ještě nemám rád žádná tvrdá dogmata. Protože si myslím, že ta jsou NAPROSTO na nic. Jeden tvrdí, že není nad ovesné vločky a jak tělu prospívají a druhý to má jako největší zhoubu duše i těla… Zkrátka všeho moc škodí – i pravidel – a tělo si spolehlivě řekne samo.
Prostě všeho s mírou a nic se nesmí přehánět a myslím, že tak je to se vším v životě.

Důležité také bylo, že jsem byl doma – pokud tedy jezdíte do nějaké náročnější práce, nechal bych asi půst na dovolenou, prázdniny a podobně, ale nevím – je to o zvyku. Psali mi lidé, kteří praktikují i 30-40 denní půst jen na vodě a chodí do práce a dobře jim to myslí…

Ohromné množství lidí mi také psalo, že jsem dobrý, že mě obdivují a že by to nedali, ale mě to OPRAVU nepřišlo jako nic co by stálo za takové řeči. Tolik reakcí jsem neměl ani poté, co jsem dělal pět let Kozí příběh, nebo rok píšu knihu… 😉

A rada pro ty, kteří chtějí zhubnout?

Prostě NEŽRAT a běžně se hýbat – nevymlouvat se na metabolismus, dědičnost – zkrátka se chovat normálně. Je to čistá fyzika (s trochou chemie) a ze vzduchu ta kila ještě NIKDO nenabral – jezte střídmě.
Lidé se často diví, že přiberou ale říkají, že “zas tak moc nejedí” – ale pak se ukáže, že si každý večer k TV dají pytlík chipsů, nebo oříšky a vypíjí celou colu.
Jen pro hrubé srovnání, člověk na den potřebuje cca 2150 kcal – a pytlík chipsů má 550 kcal, 200g kešu oříšků (jen taková ňamka, že) má 1200 kcal, a cola, nebo sladké nápoje je to NEJHORŠÍ – 1 litr Coly má 500 kcal. Takže, pokud vypijete “jen” dva litry coly, je to POLOVINA toho, so byste za den měli sníst…
Tak snadné to je.

Ale zpět k půstu – je to opravdu jen v hlavě – přepnout se na “teď nejím”. Zkrátka pokud cokoli chcete, přestaňte o tom přemýšlet, řešit to a skočte na to po hlavě – a tak je to se vším. Ono se to samo neudělá.

Každopádně dnes dělá žena lasagne, tak se moc těším.


EDIT: Po pěti dnech se tělo zaplnilo částečně vodou, střeva začala pracovat a ze šesti kilo dole se tři vrátily, což je normální – jak jsem psal, šlo primárně o očistu a ne dietu – i když částečný dietní efekt je tu také.

Upozornění na e-mail
Upozornit na
guest

11 Komentáře
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasovalo
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
CZkotas
CZkotas
1 rok před

Ruský mystik a jogín Porfirius Ivanov přináší rady, jak si vylepšit vlastní energetiku
energieazdravi.cz/rusky-mystik-jogin-porfirius-ivanov-prinasi-rady-si-vylepsit-vlastni-energetiku/#comments

Starší, ale stále výborné..

“Tento muž žil až do svých 35 let normálním, obyčejným životem. Pak ale přišel na to, že takto se přece žít nedá, a vydal se do světa, přesněji řečeno – do přírody. Postupně se začal otužovat, zpočátku se ve studené vodě pouze myl, a to 2x denně, ale když si na to zvykl, začal si tělo pravidelně polévat studenou vodou z kbelíků a koupat se v přírodních vodních zdrojích. Na základě pravidelného otužování začal chodit v zimě bez teplého oblečení, pouze v šortkách….”

“Také se rozhodl otestovat svou vůli a trpělivost – alespoň jeden den v týdnu zůstal zcela o hladu. I hladovění po čase rozšířil a praktikoval je i po dobu tří až čtyř dnů v týdnu.Všechny procedury vykonával zcela uvědoměle. …”

CZkotas
CZkotas
1 rok před

MIMO TÉMA: Údaje uvádí 57% Čechů v naší zemi .. Kolik nás Čechů tady v ČR opravdu je? A kolik nás bude za dvacet let?

Údaj uvádí 57% Čechů v naší zemi. Stav je takový, že z těch 57% českých lidí, žije téměř 20 % v zahraničí (to je nějakých 1 140 000 lidí, kteří se sice cítí být Čechy, ale dost pravděpodobně nebudou mít zájem se do rozvrácené vlasti vrátit). Přitom většina Moravanů uvádí při sčítání obyvatel jako svou národnost českou, jen minimum se hlásí k moravské národnosti a Slezané svou národnost obyčejně též neuvádí a řadí se mezi českou národnost. Valaši, u kterých už většinu lidí ani nenapadne, že to nejsou Češi, žijí zde dlouho, ale etnický původ není český. Nevím, jestli jsou pokládáni za menšinu, ale za komoušů se jim tam cpalo horem dolem, jen aby byl klid, protože tahle komunita má a vždy měla tendence dělat potíže a komouši potíže nechtěli. Značná část cikánů též uvádí jako svou národnost českou.
Tak kolik Čechů vlastně u nás ve skutečnosti je:
Před časem jsem četl údaj, že v naší zemi je uznáno víc jak 30 národnostních menšin.
Tímto bych řekl, že v naší zemi již menšinou jsme.

Národnostní složení (ty počty už nyní s přísunem migrantů z okrajiny nesoulasí, ale vyjdu z těchto dat):
Údaje (ještě z roku 2021):
Češi (57,3 %)
Moravané (3,4 %)
Slováci (0,9 %)
Ukrajinci (0,7 %)
dvě národnosti (4,0 %)
ostatní (2,1 %)
neuvedeno (31,6 %)
Tady jsem to nasčítal: 42,7 z celkového počtu obyvatel tvoří jiné národnosti a k roku 2021

Definice národnosti:
Národnost je příslušnost osoby k určitému národu, přičemž národ se chápe jako společenství, na jehož utváření mají největší vliv společné dějiny, společná kultura a společné území a jehož členové mají také povědomí sounáležitosti s tímto společenstvím.

Osobně si nemyslím, že by nějaká část lidí z těch dnes už více jak 50%, které tvoří menšiny na našem území, mělo s Čechy a českou kulturou nějakou sounáležitost.
Většina ostatních se kterými jsem se setkala, jsou rozeznatelní svým odlišným a mnohdy pro nás nepřijatelným chováním, uzavřeností vůči české komunitě, hygienickými návyky, hlučností a podobně..

Nemusím asi, ani říkat, že když si dřepne Ukrajinka do autobusu a dá si k hubě mobil a žvaní a žvaní po celou dobu cesty, hlasitě na celý autobus, tak pokud sedím vedle ní, nejraději bych jí mobil vyhodila z okna a jí za ním. To je jen malý příklad. Cizinci si povětšinou myslí, že mohou u nás všude hulákat, jen proto, že jim nerozumíme. Turisti to ovšem dělají též.

= Tak ještě jednou, kolik nás Čechů tady v ČR opravdu je? A kolik nás bude za dvacet let? =

CZkotas
CZkotas
1 rok před

A já blbec, do třetice, ale už si neodpovím sám sobě.. VYŘADIT RAFINOVANÉ CUKRY, tzn. čokoládky apod., kdy tělo je na tom akorát závislé a vyřadit rostlinné oleje při konzumaci a už vůbec né na smažění, DOMA JEDU KDYŽ SE DĚLÁ ŘÍZEK a guláše apod. JEN NA VEPŘOVÉM SÁDLE! A víte co? Nechávám si co tři měsíce dělat rozbor krvem od snížené hladiny hemycstein, např. i cholesterol ten škodlivý – VŠE V NORMĚ, nebo spíše lepší než 99% lidí a pod průměrem. Cukr na denním pořádku hraje podle mě v tomto velkou roli, jednu z největších.
Toto a více jsem se naučil v podvodné a falešné pLandemii, takže, jakkoli byli tři roky za prd, tak jsem se vyléčil a shodil x kilo úplně sám. Jsem na sebe hrdý, dříve jsem po dvacet let konzumoval “léky” tedy DROGY! A chodil na kontroly, od kardiologie po neurologii atd.

A pokud mě něco napadne, dodám a sory za tři příspěvky v diskusi do tématu 😛

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  Jan Tománek
1 rok před

Malé půsty mi razantně pomohly co se týká zdrav. stavu, vyřazení sladkého a přechod od začátku roku 2022 na živošičné tuky. Zajímavé je, že při konzumaci jaternic (domácích), smažení/vaření ož vlastně rok jen na sádle mám nízký ten “nebezpečný” cholesterol a vesměs při kontrole na odběrech krve krev. testy úplně v pořádku. Podle mě právě za vše může smažení na rostliném oleji a jezení sladkých rafinovaných cukrů např. čokolád. Cukr jsme doma nahradili za nerafinovaný třtinový a co se týče soli už rok čistou bez přidaného umělého sajrjatu fluor a jod atd.
A 16-18h na vnitrobuněčnou detoxikaci hodně pomáhá.
Vzpoměl jsem si na knížku (jednu z mnoha) o bakteriální váživě od Hiromi Shinya – kterou jsem se vlastně inspiroval a jeho Shinya Biozyme mi dost tehdy dal. Když pominu některé ty počáteční “reklamní” plky (např. na mýty kolem očkování všobecně jak vymítily nemoce atd. kdy ale vlastně od padesátých let je např. velká změna k lepším u STRAVOVÁNÍ, UBYTOVÁNÍ ALE HLAVNĚ !! HYGINICKÉ PODMÍNKY !! a né očkování..ale tohle sem nepatří), ta knížka vysvětluje naprosto vše o enzymech. Vím že jich bylo více ale nemůžu si vybavit názvy, ale jednalo se o bakteriální výživu všeobecně. On byl/je myslím doktor skrze střeva a jeho zdraví, takže mohl porovnávat protože to i u pacientů “uvnitř viděl” apod.

Hele, co se týká i toho tuku, tak fakt začíná platit “DĚLAT VŠE NAOPAK” to je jak kardiolog a kecy jak tuky škodí a ucpávají cévy, jak se nemá dosolovat/solit (přitom zdravá např. mořská “ČISTÁ” sůl dělá prokazatelně naopak a denní vypití lžicky ve sklenici i pomáhá..), protože to tak je a dělá se to. To je jak u očkování všeobecně. Je to tak, nikdo se nad tím nepozastavuje a dělá se to. Proč rodiče píchají do dovršení pěti let do svých dětí v průměru 25 dávek vakcín? Protože je to tak dané a dělá se to. A mohl bych pokračovat. To je jak u kovid humbuku – dělat prostě vše naopak a dělali jsme, ale jsme stále tady a dokonce si ještě vylepšujeme zdraví 😀 A vyměňujeme si informace. Tohle kdyby ti šašci z WEF aspo. věděli, asi by je kleplo.

Jinak pět dní – smekám, já vydržel jen dva dny a před rokem. Zatím se snažím zvládat ty (skoro) denní malé půsty a váha se ustálila a líbí se mi na tom, že od krve po zdraví vše ok a hlavně, HLAVNĚ MŮŽU JÍST CO MI CHUTNÁ, jen s mírou a nepřecpávat se. Na večeři po třech 18h dnech, kdy jsem měl jablko ráno jen jeden ten den ze tří (jinak enzymy skrze ovocné čisté šťávy a čaje ráno do oběda), jsem si dal na večeři pěkně škvarky. Ale zase k tomu pak pečivo a syrová zelenina. Je to jen o tom, naučit se to dělat dobře. Pak to jde samo. A zítra je neděle. A dnes jsem upekl pro rodinu jogurtovou bábovku. S nerafinovaným čistým třtinovým cukrem. A zítra ráno kolem 8:30h si dám taky, ať se děje co se děje 😀 Ale v průměru 5 dní v týdnu vážně nejím do oběda a těch 17-19h dám vždy. A poznám to. Nikdy mi nebylo lépe…

Bojka
Bojka
Odpovědět  Jan Tománek
1 rok před

Ano rostlinné oleje jsou svinstvo, je jedno jestli řepkový, slunečnicový a nejhorší ten mix olejů dokupy, je po nic rakovina, ucpávané cévy a odvíjí se z toho civilizační choroby a zanáší se tím tělo. my doma zase vaříme a děláma většinou na másle a případně i vlastní sádlo od řezníka

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  Bojka
1 rok před

Např. řepkový + slunečnicový olej: je toxický pro lidi, zvířata i zemědělství a často se používá i jako pesticid! Nejlepší je, jak se lidi nechávají ovládat na obal čipsů napíšou ze slunečnicového oleje a přidají srdíčko..
Správně, nic takového jako “zdravý” rostlinný olej neexistuje – pravda ale je taková, že při dřívějším průzkumu kolem “olejů” jsem se zam+ěřil na dva nejpoužívanější a to právě řepkový a slunečnicový, kdy dokonce řepkový dopadl ještě hůře.. Veškerý nejvíce používaný rostlinný olej – tedy řepkový a slunečnicový a ať už organický, konvenční nebo lisovaný na excelerech, se v těle sráží a způsobuje nárůst hmotnosti, ztrátu paměti a nakonec i demenci.

Navíc 90 % nebo více veškerého řepkového oleje prodávaného lidem je geneticky modifikováno tak, že obsahuje pesticidy a toxické herbicidy, včetně glyfosátu, který je spojován s… počkejte si… narušením pohlavních hormonů, problémy s plodností, potraty, problémy se štítnou žlázou a neurologickými problémy, rakovinou a paradoxně i srdečními chorobami (což vede k infarktu) !!

Většina řepky obsahuje nebezpečné chemické látky, které zůstávají v konečném produktu jako zbytky, včetně hexanu (používá se k odstranění zápachu řepky), a který se získává z ropy a ropných produktů (zcela nepoživatelných).
A víte co? Hexan je neurotoxin!

Co se týče zbytku rostliných, např. olej olivový (asi dle “kvality” nemám zdání, toto jsem “nestudoval”), to opravdu netuším. Ale určitě si myslím, že nejvíce nebezpečný je ten “MIX” olejů dokupy, včetně palmového a dalších…
Jsou to vlastně rostlinné jedy.

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  CZkotas
1 rok před

!Narazil jsem na toto video, které odhaluje (další) pravdu o toxicitě rostlinných olejů:

Konzumace smaženého jídla na rostliném oleji představuje stejné riziko vzniku rakoviny, jako vykouření 20 cigaret po sobě..: theepochtimes.com/health/health-alert-one-of-these-restaurant-meals-equivalent-to-chain-smoking-20-cigarettes_5046601.html

Oleje se získávají z obilovin, semen a luštěnin. Mezi běžně používané patří řepkový olej, kukuřičný olej, olej z bavlníkových semen, olej z hroznových jader, arašídový olej, olej z rýžových otrub, světlicový olej, sójový olej a slunečnicový olej.
Rostlinné oleje – které jsou ve srovnání s tradičními živočišnými tuky – se v moderním stravování prosadily všude. Obsahují vysoce zánětlivé omega-6 mastné kyseliny. Tyto nenasycené tuky v rostlinných olejích mají tendenci oxidovat, když jsou vystaveny teplu.

Méně kvalitních rostlinných olejů bychom se měli vzdát a nahradit je lepšími alternativami, jako je máslo, ghí, olivový a kokosový olej. Použít lze také živočišné tuky, jako je sádlo, které lze snadno vyrobit i doma.
= kvalitní olivový olej je tedy POVOLEN 🙂

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  CZkotas
1 rok před

to video odkaz:
brighteon.com/d6004b5a-7955-409f-9252-9da0bd19fb9e

CZkotas
CZkotas
1 rok před

Výborně. Já mohu za sebe doporučit provádět “malé půsty”, tzv. autofágie pak provádí denně, kdy je důležité vyvolat v těle procesy vnitrobuněčné detoxikace!
A tohle tělo umí pouze v tomto režimu “hladovění”, kdy se přepne do “čistícího režimu” a jen v tomto režimu je schopné opravovat a odstraňovat staré buňky, DNA, apod.
Naposledy jsem provedl tři dny po sobě (st-pá) takový =větší menší půst :)=
Jinak doporučuji každý den vždy min. 12h bez jídla (v průměru 14 hodin, zjistil jsem, že 12hodin je potřebné minimum a každá hodina denně se počítá).
Vrátím se k těmto posledním třem dnům, tedy 18h bez jídla – ale pozor, ne zcela hladovět po tuto dobu (souhlasím pít vodu, čaj, bylinky – to dělám/e doma denně), ale po dobu “hladovění” dodávat pro tělo potřebné enzymy, ať se doplní vše potřebné, jen prostě nejíst. Níže zkusím vysvětlit.

1) Začnu od večeře. Poslední večeře musí proběhnout nejlépe kolem 17hodiny, nejpozději do 18hodiny.
2) Po večeři už nic nejíst, čaje vodu atd., jak je libo, jen nic nejíst.
3) Pak proběhne spánek a vstávání..
4) Snídaně. Nejlépe jako první vypít vodu při pokojové teplotě, když vylezeme z postele, stačí alespoň jedna sklenice
A co jíst ráno? Ovoce (či zeleninu). Např. jablko může být i banán, grepy, zeleninu prostě ne rohlík se salámem 😀 NE tuhou stravu a už vůbec nic teplého! Kromě čaje, samozřejmě..
5) Vydržet takto do oběda, maximálně si dát ještě další jablko (mě stačí od rána jen to jedno a hodně piju, po ránu vždy černé a zelené čaje)
6) No a pak oběd, řekněme kolem 11:30hodin…
Co jíst jako hlavní jídla? Vesměs normálně, samozřejmě zdravě, z příloh brambory/hnědá rýže/těstoviny..jde o to se najíst VŽDY do polosyta, né se “přežrat” 🙂
7) Pak máme odpoledne, ze svačiny nejlépe ovoce/trochu oříšky, nejlépe hodinu +- před večeří.
Pak večeře (bod č1)……

Abych to shrnul, tento malý půst, který má řadu výhod oproti plného půstu s nejezením více dní a který můžete celoročně klidně denně provádět, takže = od večeře – řekněme že dojíte v půl šesté večer – do oběda, prvního “tuhého” teplého jídla (přes jablko a např. ovocných šťáv, čaj) – až do oběda, kdy začnete jíst teplé “tuhé” klasické jídlo dejme tomu o půl dvanácté, jste dosáhli 18 HODIN VNITROBUNĚČNÉ DETOXIKACE!! 18hodin 🙂 a ani to nebolelo. Na vše se dá zvyknout. Později to zkusím trochu více rozepsat/doplnit. A budovat imunitu trvá roky!

Důvody, proč to dělat, jsou nesporné a pouze kladné, plné hladovění/půst je super a tady platí i jedno pořekadlo, že se dá tím i rakovina zahubit a tělo se zaktivuje do plně čistícího nejvyššího režimu a opravy dna atd., na rozdíl od malých půstů – ty můžete provádět denně a detoxikovat se celoročně.

Za mě v prvé řadě jsem shodil od doby, kdy jsem začal praktikovat tyto “malé půsty” 15kg (začal jsem někdy kolem jara 2022), ale hlavně, přestal jsem užívat veškeré “léky” (drogy!) a vyléčil jsem se zcela sám z vysokého tlaku (údajně trpím i arytmií a jinými vrozenými vadami, ale nyní se x měsíců cítím výborně, svěže a tlak mám normálně 125/75 a sportovní či jiné fyzické výkony podávám od té doby mnohem vyšší, než když jsem se najedl “masem a pil např. proteiny” atd.atd..). Taky se mi snížila hladina cholesterolu a všeho an nižší úroveň, i skrze homocysteinu apod. Vše v normě. žádné léky – DROGY! Vše jsem si opravil sám a nikdy mi nebylo a necítil jsem se lépe!
Vše spolu souvisí, od pití vody (s enzymy např. s citronem aj.), bylinek..
Tělo nehladoví, když dostane do sebe enzymy a bude probíhat ve vašem těle detoxikace/čištění starých buněk apod. Jde o to, že ráno nekonzumovat žádné teplé a ohřívané jídlo, naučte se užívat pocity hladu. Po pár dnech si zvyknete, můžete jíst oběd a večeři jak jste zvyklí, jen od konzumace večeře – po oběd nejeste nic, kromě ovoce, tedy jablka, banány, grepy, pomeranče a klidně užijte i vitamíny k tomu C+D+Zinek aj., ALE jde o enzymy v prvé řadě, tzn. že např. večeře nejpozději do 18h, pak oběd druhý den kolem 12h = !18h probíhajícího vnitrobuněčného detoxu ve vašem těle.

Když zvládnete pro začátek 10hodin, postupmně zvyšujte, pak dejte 12hodin atd.
Já taky začínal kolem 12hodin na začátku a byl jsem rád :)Denně, i když se ráno najíte snídaně, kdy to chcete/potřebujte, dodržujte min. těch 12hodin a uvidíte sami, ale zkuste alespoň 14hodin – to už jsou “jen” dvě hodiny navíc…. A celoročně. A “žerte” jak chcete/jstze zvyklí, jen se nepřejídat a nejíst denně saláty a bifteky a škvarky apod. 😀 = jistě chápete 😛

…když hladovíte – ale správně – viz enzymy ze syrového ovoce a zeleniny před obědem, tělo pak vlastně nehladoví a nejedná se o dietu ale probíhá proces buněčné detoxikace a uklízení odpadků tak pomocí „newzyme“ což si představte jako čistící jednotky ve vašem těle, likvidující staré buňky které se nahrají novými, celkový detox a vše kolem toho, začnete si tímto budovat vlastní přirozenou imunitu a ochranu.
!!!Musíte pochopit celý proces v těle!!!
A jíst do polosyta aj. JAK SI NA TOTO ZVYKNETE, NEJEN ŽE SE OPRAVUJE DENNĚ ATD., ALE LZE TO OBČAS PROSTŘÍDAT I CELODENNÍMI PŮSTY – viz výše a nebudete potřebovat žádné falešné vakcíny, žádné drogy (prášky/léky)….

CZkotas
CZkotas
Odpovědět  CZkotas
1 rok před

Zapoměl jsem dodat důležitou věc, denně jíst syrové ovoce a zeleninu! Já cpu téměř denně i syrový česnek, cibuli.. Např. teď večeře: pčenično-žitný chléb namazaný tenčí vrstvou domácího sádlíčka a na něm syrová cibule a česnek 🙂 No a k tomu na talířku půl červené syrové papriky, ředkvičky, rajčata.. Předtím hodinu před večerí syrové nakrájené jablko, vlašské ořechy a tochu rozinek (denní konzumace rozinek taky velmi prospívá a výborně se po nich spí!! Zkuste něco dohledat, pak je hluboký krásný spánek zaručen při jejich denní konzumaci). No a před sváčou jsme chodili s dětmi po obědě venku a na oběd jsem si dnes dal do nosu – vepřo/knedlo/zelo. A na snídani jablko. A samozřejmě takový oběd v prac. týdnu nepřichází v úvahu, jen si dávám o víkendech a mnohdy o svátcích i dokonce dopřeju na snídani i buchtu/bábovku. JEN SKRZE TÝDEN PO-PA toto dodržuji pořád, ale najdou se dny, kdy si otevřu ještě cca 2hodiny po večeři tyčinky a zdlábnu je – ALE, S VELKÝM ALE užpředem počítám s tím, že do oběda nic jíst nebudu a ani to jablko a ještě si navařím černé a zelené čaje 😀 Takže tak. Dobré na denních malých půstech je, že nejde přibrat, detoxikuje se téměř a moc omezení to nemá. Když se člověk nají (do polosyta), tak se nezmění skoro nic, jen od první snídaně – já dávám jablko a někdy banán, nic.

A podotknu, jelikož jsem dělal kdyi i závodně bench press a 3-4x týdně VELMI posiloval, kdy svaly mají pamatováka a i teď, když si zacvičím 2x týdně doma a pro sebe, včetně kliků a zvedání činek aj., SVALY MAJÍ PAMATOVÁKA. A ani v tomto strav., režimu se nestresují, důležité je TO UMĚT UVLÁDAT dopřávat tělu a i svalům energii. To, že se ráno sní dvě jablka a vypijou čaje s vodou a dodají si klidně další enznymy pomocí šťáv – svaly ani tělo se “nestresuje” apod. VŠE NA POHODU 🙂